Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Meg tudnak-e úgy valakit...

Meg tudnak-e úgy valakit bírságolni, hogy egy sima térfigyelő kamera felvételein látszik, hogy nem adott elsőbbséget?

Figyelt kérdés

2020. szept. 2. 19:58
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
23 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Nekem volt már olyan, hogy nem figyeltem és a gyalogos csak várt a járdán hogy átengedjem. Nem bírságoltak meg.

De arra már volt példa a médiában is, hogy közvetlen a gyalogos orra előtt a zebrán suhant el a kocsi, ott már a jogsi is repült.

2020. szept. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem adta meg nekem egy robogós az elsőbbséget ma délután, és ahol ez volt ott van térfigyelő azt hiszem, csak érdekelt. De rendszáma sincs eszembe jutott úgyhogy nem is tudják őt elvileg.
2020. szept. 2. 20:50
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Automatikusan nem.

Ha feljelentést tesz valaki és a nyomozás során kiderül a tettes, akkor igen. Esetedben erre vajmi kevés esély van.

2020. szept. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Így van. Egy eljárásban bizonyítèkként becsatolható a felvétel, de az eljárást nem fogják hivatalból elindítani, csak feljelentés alapjan.
2020. szept. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ismerőst záróvonalon előzés miatt bírságolták meg térfigyelő kamera képe alapján.
2020. szept. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

És mi van ha nem adta meg az elsőbbséget??

Baleset történt vagy elájultál?

De gondolom csak rugalmas volt és te most itt buffogsz.

2020. szept. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sima térfigyelő kamera felvétele alapján szinte biztos hogy nem lesz semmi az ügyből, feljelentés esetén sem.
2020. szept. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!