Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Körforgalomnál gyalog-és...

Körforgalomnál gyalog-és kerékpárúton kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés

1. Ha nem zebra van, csak kerékpáros átkelőhely, de jön a gyalogos és én BEhajtok a körforgalomba.

2. Ha a kerékpárosnak van kitéve tábla, de KIhajtok a körforgalomból.



2020. szept. 13. 20:26
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
A szomorú az, hogy tapasztalatom szerint nincs olyan oktató aki 10-ből 10-szer hibátlanul tudna teljesíteni egy vizsgát, sőt.. meg is buknának. Ez a vizsgarendszer nem életszerű.
2020. szept. 29. 20:19
 12/13 Májkell válasza:

1. Az autósnak van elsőbbsége, mert a gyalogosnak csak a kijelölt gyalogosátkelőn és azon az úton van elsőbbsége, amire az autó bekanyarodik, ahogy írták már korábban.

2. Ha a kerékpárosnak van kitéve elsőbbségadás kötelező tábla, akkor nem is értem, hogy mi a kérdés.

Bizonyos országokban lehet eltérő szabályozás, de az EU-ban kb mindenhol ez van, amerre jártam.

2020. okt. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Igen, de egyrészt körforgalomból való kihajtáskor gyakorlatilag az útra bekanyarodsz, mert irányváltoztató vagy, tehát kilépéskor mindig a gyalogosnak van elsőbbsége. Ha a kerékpárosnak nincs kitéve tábla akkor még neki is.

Továbbá úgy tanultam, hogy kerékpáros átkelőhelynél ha leszáll a kerékpáros akkor gyalogosnak minősül, tehát elsőbbsége van hiába nem egy gyalogos átkelőhely. Akkor is ha van táblája és akkor is ha körforgalom előtt van.

Egyébként sikerült a forgalmi vizsga, szóval ilyen szempontból már nem fontos.

2020. okt. 14. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!