Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak szerintem mocsok igazságt...

Csak szerintem mocsok igazságtalan az ítélet?

Figyelt kérdés

[link]

Annyi bűne volt, hogy 50 helyett 60-al ment, és emiatt 2 évet kapot egy rajta egyáltalán nem múló dolog miatt.

Sokan meg részegen, cserbenhagyva, 150-el a városban gyilkolnak, és kevesebbel megússzák... ez hihetetlen..



2020. szept. 17. 19:48
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
64%

"Annyi bűne volt, hogy 50 helyett 60-al ment"


És ez pont elég volt ahhoz, hogy megöljön egy embert.

2020. szept. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
88%
Végigolvastad a cikket? Nem csak annyi volt a bűne, hogy 60-al haladt, hanem, hogy már előtte is közveszélyesen viselkedett az utakon. Ezen kívül meghalt az elütött gyerek, valószínűleg a másik is így járt volna, ha elé kerül. Teljesen jogosnak tartom a büntetést.
2020. szept. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
73%
Nem, gyilkosságért ez még teljesen méltányos is, valószínűleg figyelembe vették az elkövető fiatal korát és minden egyéb körülményt. Ez tipikusan az az eset, hogy ha csak 50-el ment volna ma még simán élhetne egy ember.
2020. szept. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
78%

Jogos, minden hasonló esetben így kéne eljárni.

Csak az a baj sokan nem érzik azt hogy a gyorshajtással akár embert is ölhetnek.

Itthon alapból az a probléma hogy nincs normális közlekedési morál, csak akkor lassítanak ha traffipax van, de akkor 50 helyett 40-nel mennek, majd újra 65-68 km/h.

Ha valaki nem veszi fel a forgalom mérési hibahatárhoz igazodott tempóját, nem tud stresszmentesen vezetni.

Állandóan letolják, levillogják, ledudálják az embert ha óra szerint 50, de még akkor is ha 60 km/h-val megy.

Tudom-tudom csal az óra...

Nem, nem vagyok önkéntes igazságosztó, felveszem a tempót én is...

Viszont ilyen büntetésekkel kéne elrettenteni az embereket.

50 helyett 60? Akkor letöltendő. Persze sokan ezt sem értenék meg, mert vele nem történhet ilyen, aztán elég egy pillanat és kattan a bilincs.

2020. szept. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
65%
Aki védi, az keresse meg a gyerekek szüleit, és nekik kezdje magyarázni. Egy ember meghalt, mert két hülye nem bírt az adrenalinvágyával. Hát az most lesz. Minden este találgathatja, hogy aznap ki játszik vele apucit...
2020. szept. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
56%
érdekelne, mit szólt ehhez a szerény, szinte barátságosan elnéző ítélethez a sértett családja?
2020. szept. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
71%
Azért a másik oldalt is nézzük meg: oké, hogy 60-nal ment a városban (mint a közlekedők kb 90%-a) és gyorsulgatott a srác, de a lányok átrohantak csak úgy az egyébként forgalmas úton, zebrától messze a parkoló autók közül. Nyugodtan pontozzatok le, én max felfüggesztettet adtam volna a srácnak ½-1 év vezetéstől eltiltással.
2020. szept. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
#7: A letöltendő valószínűsíti, hogy korábban is volt már ügye.
2020. szept. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 Beviz Elek ***** válasza:
57%

#7

Ezt nem írhatod le, itt mindenki (ál)szent és a gyorshajtás a világ legnagyobb bűne.

Igaz hogy szinte mindenki ennyivel közlekedik, igaz hogy ennyiért még a rend éber őrei sem büntetnek meg, de akkor is a statisztika megmondta hogy a gyorshajtás veszélyes és meg lehet nézni, tényleg emberéletet követelt.


Parkoló autó mögül nem futunk ki eszetlenül az úttestre! Meg máshogy sem... Nem volt sem megtévesztő sebesség, sem beláthatatlan kanyar, a gyalogosnak nem volt elsőbbsége, mégis kifutott a kocsi elé. Szomorú, de hlye volt és így járt.

2020. szept. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
40%

Elek, majd meghallgatnálak a lányod temetése után is.

Ja, nem tehetném, mert szerintem a rendőrök kiérkezése előtt agyonvernéd az elkövetőt önbíráskodás keretében, és előzetesben ülnél.

Ennyit az álszentségről.

2020. szept. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!