Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A parkolóból való kitolatáskor...

A parkolóból való kitolatáskor már nem akadályozhatom a forgalmat, csak betolatáskor?

Figyelt kérdés

33. § (1): "Az úttest széléhez, illetőleg a várakozóhelyre történő beálláshoz szükséges hátramenet azonban elvégezhető abban az esetben is, ha az a járműforgalmat - anélkül, hogy a járműveket veszélyeztetné - rövid ideig akadályozza."

Miért nem mindegy, hogy beállok, vagy kiállok?


2020. szept. 20. 09:15
 1/9 Beviz Elek ***** válasza:
89%

A különbség hogy beállásnál a forgalom résztvevője vagy aki megérkezett az uticéljához, természetesen ne menj 10 kört hogy végre úgy érkezz meg hogy ne legyen mögötted senki akit akadályozhatnál a beállás alatt.

Kiállásnál a forgalomba szeretnél becsatlakozni, ezt akkor teheted meg amikor a feltételek adottak nem pedig kirongyolsz mindenki elé mert TE menni akarsz.

2020. szept. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
az #1-es tökéletesen mondta meg a tutit..én is ezt szerettem volna mondani, de ő jobb.
2020. szept. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Reszigazságot írnak. A parkolóból elindulás kezdetekor valóban nem akadályozhatod a többi járművet.

Vannak helyzetek, amikor a kiállás hosszabb időt vesz igénybe. Ha közben érkezik valaki, akkor az má akadályozható.

2020. szept. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%

Teljesen értelmetlen a kérdés, mert kiollóztál 1 mondatot a jogszabályból amit próbálsz félre magyarázni.


A paragrafus címe:

"33. § Megfordulás, hátramenet"


A teljes bekezdés így szól:

"Járművel megfordulni, illetőleg hátramenetet végezni csak úgy szabad, hogy az a többi jármű és az úttesten haladó gyalogosok közlekedését ne akadályozza. Az úttest széléhez, illetőleg a várakozóhelyre történő beálláshoz szükséges hátramenet azonban elvégezhető abban az esetben is, ha az a járműforgalmat - anélkül, hogy a járműveket veszélyeztetné - rövid ideig akadályozza."


Magyarul ez a közlekedés közbeni "hátramenetet" szabályozza. Azt az esetet, amikor már a forgalomban vagy.


Az elindulás egy teljesen más helyzet, ait az előttem lévők tökéletesen leírtak.

2020. szept. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. (A 4-es válaszoló szokása szerint teljesen értelmetlen dolgokat írt.)

Azért kérdeztem, mert itt az egyik forgalmas úton gyakran előfordul, hogy ritkásan, de folyamatosan jönnek az autók, és az útra merőleges parkolóból 5-10 perc lenne úgy kitolni, hogy senkit ne kényszerítsek lassításra. (Nyilván nem padlófékezésre, csak úgy óvatosan.)

2020. szept. 20. 11:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok vele, van kormány rajta, majd kikerül...
2020. szept. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Teljesen elfogadott, hogy kitolod a fenekét az autónak egy kicsit, 5 autóból már tuti valamelyik beenged, főleg ha kicsi a tempó. Engem már rendőrautó is engedett be így.
2020. szept. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Oké, nem is ezzel van a probléma, még nem vártam soha negyedórát, csak az érdekelt, hogy van-e egyéb szabály, ami jogossá teszi a dolgot.

Meg pl. ma is rámdudált egy illető, akinek kb. motorfékkel kellet lelassulnia 50-ről 30-ra. És nem voltam biztos benne, hogy mennyire volt igaza.

2020. szept. 20. 13:15
 9/9 anonim ***** válasza:

3-as választ lepontozók!

Ha a parkolóhelyről elinduláshoz több idő kell, mint a belátható útszakasz, akkor az autós küldjön fel drónt, és várjon?

Higyan lehet szerintetek SZABÁLYOSAN megoldani egy elindulást pl. a Nagykörúton, párhuzamos parkolás, más kocsik közé beszorulva?

2020. szept. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!