Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Titeket ez a büntetés visszata...

Titeket ez a büntetés visszatart a büntetőfékezgetéstől?

Figyelt kérdés

[link]


Gondolj bele, megbosszúlod a sérelmed erre csak felfüggesztettet meg vezetéstől eltíltást INDÍTVÁNYOZ az ügyészség. Úgy sem veszik el a jogsit. Ilyet kapnék a bíróságról hazafele még random egy iskolabusz elé is befékeznék. Persze ha meg kell jelenni ítélet hírdetéskor, lehet csak a kirendelt ügyvéd lenne ott.


Konkrétan most kedvet kaptam büntető fékezni biztos jó lehet benne vagy a hírekbe, fél kommet szekció melletted ál "előzményekre kíváncsi lennék" - felkiáltással sőt " jobbra tartás van" vagy ha fedélzeti kamera volt " klrepedt a szélvédője" utóbbit én kaptam amikor egy pár méteren múló gyerekgyalogos gázolásos videót küldtem be. ( Jobbról kikerült a zebra előtt a mögöttem lévő autós).


Szóval még a "társadalom" sem háborodik fel.


( Ezzaz kiírtam magamból ).


2020. okt. 26. 10:37
1 2
 1/18 anonim válasza:
28%
Szerintem meg aki 30-cal közlekedik, az járjon inkább biciklivel, vagy busszal (utasként).
2020. okt. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez (mármint a büntetés) nem tartana vissza.

Az tart vissza, hogy valamivel több önkontrollom van, mint óvodáskoromban volt, illetve hogy nem szeretnék kárt okozni sem emberéletben (akár ártatlanokéban), sem pedig vagyontárgyakban.

Persze ettől függetlenül jól kikáromkodom magam, ha valami idiótával hoz össze a sors, de hát na... állítólag nem egészséges magunkba fojtani mindent. :)

2020. okt. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem az tart vissza, hogy nem vagyok idióta.
2020. okt. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

De kemény gyerek vagy. Itt keménykedsz, de ha egyszer elkapnak, sírva csókolnád meg még a rendőr cipője talpát is.

Sőt, ha egy kicsit több tanú van, akkor a segíteni hátramaradókon kívül biztos lesz pár olyan, aki utánad megy, és kiszed az autódból nyolc napon túl gyógyuló módon.

2020. okt. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
#1 hallod, 30-as tábla.. aki betartja az biciklizzen? ?????
2020. okt. 26. 11:02
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha indokolatlanul fékezel és a mögötted lévő nem tud idejében megállni és nem rántja oldalra sem a kormányt - be fog csókolni neked hátulról. Kell ez neked? Ha elindul egy vizsgálat, lehet, hogy kihozzák belőle az osztott felelősséget, de az is lehet, hogy simán csak téged tesznek felelőssé a balesetért. Kocsidban keletkezik X száz ezer Ft kár, amit majd zsebből fizethetsz. Biztosítónál a besorolásod lehuppan. Kapsz felfüggesztett büntetést. Ez nem tudom szerepel-e a priuszban, ha igen, álláskereséskor ha kérnek erkölcsit, remekül mutathat benne. A lehetséges személyi sérülésekről nem is beszélve. Képzeld el, ha az az idióta akire büntetőfékezel, nincs bekötve, elrántja a kormányt és nekirongyol a fának, akkor mindjárt halálos közúti baleset okozása lesz a vád. Furcsa dolog ez a jogrendszer, pláne a magyar.


Én értem, hogy neked csak ennyi jön le, hogy Lakatos Marlonbrandó mellé nem kell beülni a kóterba', de gondolkozz már egy kicsit...

2020. okt. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%

Tudtommal azért ment 30-al az autós, mert az volt a megengedett sebesség azon a helyen - ezt sérelmezte a nő, és ezért előzte meg, és fékezett rá, amiből szerencsétlen vétlen autós aztán elrántotta a kormányt és a tetejére borult az autóval.

Én is felháborodtam, hogy felfüggesztettel megússza majd a nő, mint tudjuk a végleges jogosítvány bevonás sem riaszt el mindenkit a vezetéstől...

Itt minimum az autót el kellene kobozni, hiszen a nő kezei között az egy gyilkos eszköz volt. Ha pedig céges autóval furikázott, akkor meg rúgják ki a nőt emiatt.

Ja, és igenis vonuljon csak börtönbe, ahol remélhetőleg megtanul beállni a sorba, és csicskáztatni fogják.

Sajnos az ilyenek a pár száz ezres bírságtól és a felfüggesztett-től nem fognak elgondolkodni a tetteiken, "ahol a pénz, ott a hatalom" - persze ész nélkül párosítva...

2020. okt. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen nem egyszerűen siet, hanem pszichopata.

Ha siet, akkor siessen: előzze ki a záróvonal utolsó 10 méterén a harminccal totyogó papikát és tapossa meg a gázt, már ott sincs.

De ennek a majomnak nem az volt a fontos, hogy hamarabb odaérjen valahová, hanem hogy jól megleckéztesse a másikat, mindezt egy életveszélyes szituációban.

2020. okt. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, miért működik egyáltalán a büntetőfékezés. Fékez előttem. Ha tudok, lelassítok én is. Ha nem, hát belemegyek és törik mindkét autó. Utána lehet vitatkozni a felelősségen, a büntetőfékezősök általában sokmilliós autókkal járnak, szóval inkább van mit félteniük, mint nekem.
2020. okt. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%

És a vicc az, hogy megteszik ezt a bűntetőfékezést akár kamionossal is. Azért 40 tonnát nem olyan egyszerű megállítani, szerencsétlen sofőr meg sajnálja a több tízmilliós kamiont - és sok esetben százmilliós rakományt.

Pedig az ilyeneknek egy jó nagy durrantás kellene hátulról, de úgy, hogy kitörjenek a kerekei is - nem tudnának utólag sunyiban elsunnyogni a tett helyszínéről... Na meg persze a nyakuk és a gerincoszlop kapjon egy akkora ütést, hogy deréktól lefelé lebénuljanak, így többet az életben nem tudnának autót vezetni - lehet drasztikusan hangzik, de az ilyenekért egyáltalán nem kár (nehogy még sajnáljuk is őket)...

2020. okt. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!