Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Reggel nem figyeltem vezetés...

Reggel nem figyeltem vezetés közben. Kötelező haladás irány egyenes volt, én pedig balra fordultam a zarovonalom belvárosban?

Figyelt kérdés
Számíthatok büntetésre? Nem láttam kamerákat.

#büntetés #KRESZ #Kötelező haladás
2020. szept. 26. 08:07
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudsz kérdést normálisan megfogalmazni sem. Na mindegy.

Volt pár éve balhé a térfigyelő kamerák alapján kiszabott bírságokból. Annak az volt a végkifejlete, ha jól emlékszem, hogy az a közlekedési szabálysértések megítélésére, bírság kiszabására nem használhatók.

Belvárosa sok városnak van. Ha Budapestről kérdezel, ott rengeteg kamera van, de mind bűnmegelőzési céllal van telepítve.

Máskor figyelj jobban, mert a rendőr csak bírságolhat, de nem ő hal meg, sérül meg. Ha tilos irányba fordultál, akkor nem egyirányú utcába mentél be menetiránnyal szemben?

2020. szept. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Bár elterjedt Tarlósné minapi óbudai akciózása után, hogy csak a kamerafelvétel nem elég, valójában az csak bizonyos típusú szabálysértések esetén lehet biztosra menni ebben. Szóval az esetedben ha volt esetleg kamerafelvétel , akkor még lehet bünti is.
2020. szept. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem egy irányú volt.
2020. szept. 26. 08:45
 4/5 anonim ***** válasza:

Objektív felelősség körébe tartozik, ez azt jelenti, hogy nem számít ki vezetett, mindenképp az autó tulajdonosa kapja a bírságot. A kötelező haladási irány megszegése esetén 50 ezer Ft a bírság összege.

Persze a legtöbb kereszteződésben nem figyelik kifejezetten ezt, szóval nem sok esély van rá, hogy kapni fogsz, de majd pár héten belül kiderül.

2020. szept. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Plusz a zarovonal? Mert 2 savon mentem át.. 1 kanyarodó, 1 egyenesen haladó..
2020. szept. 26. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!