Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek az egyre gyarapodó...

Szerintetek az egyre gyarapodó "szembe hajt fel az autópályára" jelenségnek lehet köze a modernizációnak és az ebből eredő emberi mentalitásnak?

Figyelt kérdés

Jó 2 éve mikor csináltam a jogsit, épp erről beszélgettünk a gépjármű oktatómmal. Akkor még azért ilyen számban nem fordult elő ilyen hiba de már akkor sem volt új a jelenség. Elmondta, hogy neki az a meglátása, hogy ezt az új generációt aki most az utakra kerül már teljesen más szellemi képesség jellemzi. Régen nagyon alapvető hibákat fedezett fel a tanulókon (pl. Vezetéstechnikai hiba vagy túlgurul a STOP tábla vonalán a tanuló). Mai világban meg már olyanokat hibáznak a tanulók, hogy az erősen megkérdőjelezi azt, hogy vezetésre alkalmas e egyáltalán az illető. (ilyen például, hogy kanyarodik az út de ő elbambul és egyenesíti ki a kanyart, vagy látja, hogy éles kanyar közeledik de nyomja neki ugyanúgy a gázt és eszébe nem jut fékezni illetve volt példa arra is, hogy belvárosban a 2x2 sávos úttestre szembe forgalommal hajt ki a tanuló). Ezzel kapcsolatban pedig azt állította, hogy a mai világban a modernizáció "rabjául ejti" az emberiséget és tulajdonképpen annyit lehet manapság látni, ha kilépsz az utcára, hogy majdnem minden ember kezében ott a mobil telefon és úgymond ez az életmód "zombit" csinál a társadalomból. Ez az ún. "zombi" társadalom pedig az évek múltával egyre nagyobb mértékben fog hatást gyakorolni a minden napokra amely azt eredményezi, hogy lesz olyan időszak amikor már az lesz a furcsa ha valaki tisztában lesz azzal, hogy merre kell helyesen felhajtani a pályára.


Szerintetek van igazság a meglátásaiba vagy kicsit túlgondolta az oktatóm a dolgokat? Esetleg nektek mi az észrevételek? Mi az oka annak, hogy egyre több ilyen gépjármű vezető van az utakon aki azzal sincs tisztában merre van előre? Azért az már nem lehet válasz a kérdésre, hogy régen is voltak hülyék mert egyértelműen látszik, hogy azok a bizonyos "hülyék" száma egyre nagyobb mértékben növekedik.



2020. nov. 17. 18:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak szimplán erősen figyelmetlen aki ilyet csinál.
2020. nov. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen egy tényezőt hagytok ki az elmélkedésből.


Régen , ha megtörtént egy ilyen eset, azt a szemtanúkon és ismerőseiken kívül nem tudta senki.


Manapság már egy csomó autóban és fix ponton ott a kamera és már órákon belül ott figyel a faladon a felvétel - ahová eleve mindig hasonló tartalmak kerülnek ki, hiszen a legtöbb közösségi médiaplatform megtanulja, mi érdekel téged. Ez még jobban ráerősít arra, hogy te egy csomó hasonló szabálytalanságot làtsz.

2020. nov. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom.

Mindenesetre az út készítőjének is ügyelnie kéne az egyértelműségre. Ha rajtam múlna, minden autópálya, gyorsforgalmi út stb. fel és lehajtójánál nyilakkal egyértelműen mutatni kéne, hogy azon az aszfaltcsíkon merre van az előre. Egyszerűen vagy a KRESZ-be, vagy az útépítésre vonatkozó szabványokba ezt bele kellene írni.

Nyilván van az a réteg, van az a szellemi állapot, van az a fokú ittasság, ahol ez sem segít, de szerintem ezzel lényegesen csökkenteni lehetne az ilyen, rendkívül balesetveszélyes helyzetek számát.

2020. nov. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Több a kamera, ilyen egyszerű.
2020. nov. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert régen nem volt minden 2. autóban dashcam, nem volt youtube, bpesti autósok stb. még pont ugyanúgy létező jelenség volt.


A mobiltelefon elterjedésének mi a köze ehhez logikailag?

2020. nov. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

#1 Más szóval igen, de ennek nyilván van oka, hogy egyre többen rendszeresen azok. Egyszer kétszer lehet mindenki figyelmetlen és hibázhat is (én is szoktam néha) de sajnos vannak akiknek az életük részévé vált, hogy "hibáznak"


#2 Persze, szoktam ilyen videókat nézni de tapasztaltam is már meg bizonyos dolgokat.


#3 Meg lehetne próbálni de szerintem az értelmesek megértik a jelenlegi jelekből is. Ahogy te is rávilágítottál, teljes mértékben nem szüntetné meg a problémát mert van olyan hülye aki elé ha odaállnak mutogatni, hogy arra menjél akkor is eltévedne :D De támogatnám ettől függetlenül az ötletet ha lenne aki foglalkozna ezzel.

2020. nov. 17. 18:42
 7/22 anonim ***** válasza:
25%
Az a sok vén hūlye, az nem kéne az utakra! Életveszélyesek!
2020. nov. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

#5 Nem tudom, ezért kérdezem, hogy nektek mi a meglátásotok?


Nekem is csak az oktató mesélt arról, hogy ő ezt látja, ezt tapasztalja, ezt érzékeli, hogy lazult a társadalmi fegyelem amelynek ő a modernizációt okolja.

2020. nov. 17. 18:44
 9/22 anonim ***** válasza:
91%

"Az a sok vén hūlye, az nem kéne az utakra! Életveszélyesek!"


Mert SZERINTED az öregek azok, akik vezetni tanulnak???


Mellesleg ennek az az oka inkább, hogy sokkal több autó van, sokkal többen vezetnek, több az aautópálya és jöbb a hírközlés!

2020. nov. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy dologhoz van köze: ma több a kamera és ezért szélesebb körben ismeri a közvélemény az ilyen szellemi tolószékeket. Hülyék mindig is voltak és mindig is lesznek.
2020. nov. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!