Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A Níva jó helyen parkol? Én...

A Níva jó helyen parkol? Én a kisház udvaráról akarok kitolatni.

Figyelt kérdés

Szabályos a Níva parkolása?


(Nem nagyon férek tőle kitolatni)



#Parkolás, út,KRESZ
2020. nov. 24. 09:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem tiltja semmi a parkolást így szabályos.
2020. nov. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm mindenkinek.
2020. nov. 24. 10:32
 13/20 anonim ***** válasza:
82%
Nyerges kamionnal vagy?
2020. nov. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
72%

A KRESZ ennyit ír:

"Tilos várakozni

(...)

ahol a jármű az útmenti ingatlanra való behajtást vagy az onnan történő kihajtást - az ingatlannal rendelkezni jogosult hozzájárulása nélkül - akadályozza"

Itt azért ez nem valósul meg teljesen, szóval mondhatjuk, hogy szabályos.


Az a helyzet, hogy a Google-utcakép erősen torzít. A házfalakon is látni, hogy mindkét oldalon mennyire kifelé dőlnek. Egyáltalán nem olyan nagy ott a hely. Az árok széle és a Niva közt lehet úgy 4 méter. Ehhez képest egy közepes méretűnek mondható 4 ajtós Astra fordulóköre 11-11,5 méter. Tolatásnál nem lehet tetszőlegesen alászedni a kormányt az árok miatt. Szinte egyenesen kell tolatni, minimálisan lehet oldalra, aztán csak amikor az első kerék már elhagyta az árok vonalát, akkor lehet (kell) tökig alászedni, ha ki akar férni az ember.

2020. nov. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
14 jól mondod!👍
2021. nov. 21. 05:56
 16/20 anonim ***** válasza:
67%

Pedig itt nincs semmi extra, minden további nélkül kilehet még tolatva is jönni, kezdő jogsisként elhiszem hogy ijesztő lehet, de valljuk be akinek ennyi nem megy annak nem való a jogsi, és ezt egyáltalán nem bántásból mondom.


Amúgy kérdező nem kötekedésből de szerintem ebben a helyzetben pont jobb csöndbe maradni, igazából itt a tulaj akár azt is megtehetné hogy termésköveket rakosgat végig a saját bejárójáig. Aztán ha megszólod és nagyon felmérgeli magát rajta, lehet meg is teszi, akkor meg még rosszabb lesz a helyzet, a terméskövet még a tükörből se fogod látni, nem úgy mit a nivát...

2021. nov. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

16 os, Betegvagy?


Javulgassá!

2021. nov. 22. 15:52
 18/20 anonim ***** válasza:
35%
Nem vagyok beteg. Te nem tudsz kitolatni egy ekkora helyen fogyatékos....
2021. nov. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Kösziszépen,


Legjobbakat!

2021. nov. 22. 16:12
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Talán kezdő sofőr vagy és ezért félsz kitolatni. Gyakorlott sofőrnek nem probléma. Azt javaslom, hogy tolass, amíg biztosnak érzed, hogy jó a helyzet. Aztán szállj ki I(akár többször is) és nézd meg a valóságot, hogy mennyit mehetsz még hátra, vagy mikor kell már elcsavarni a kormányt. Közben ügyelj arra, hogy az autóeleje nehogy beleütközzön valamibe, amikor csavarod a kormányt.

Ne félj, menni fog, csak be kell gyakorolni! Jó lenne, ha valaki segítene, hogy mennyit jöhetsz hátra, csavarhatod-e a kormányt valamelyik irányba, de arra nagyon ügyelj, hogy egyrészt Te lásd a társa, azaz mindketten lássátok egymást, de ő is lásson Téged a tükreiben.

2021. nov. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!