Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha nem kapnál büntetést...

Ha nem kapnál büntetést haladnál a leálló sávon, vagy átmennél a piroson?

Figyelt kérdés

Maszkos kérdés tovább gondolva. Olvasom ha nem lenne kötelező az a szabály akkor nem hordanák az emberek.


Közlekedésünk is szabályokra épül. Ezért vagyok rá kíváncsi, hogy ti át mennétek a piroson ha nem lenne érte büntetés, vagy csapatnád a leálló sávon esetleg buszsávon?


2020. nov. 29. 10:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem mennék át a piroson, mert ez a szabály. Ha mindenki átmehet, nem a büntetés hiánya lenne amúgy sem a döntő, hanem hogy marha nagy karambolok lennének. Kb.ugyanez a sávokkal is.
2020. nov. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Nem a büntetés tart vissza. Nem akarok balesetet, tömegkarambolt okozni.
2020. nov. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Ez azért árnyaltabb, szerintem. Mert igen, vannak helyzetek, amikor piros a lámpa, de az egész kereszteződés környékén sincs senki. Ilyen esetben, miután körülnéztem, igen, átmennék. - Ami a maszkot illeti, utcán nem látom értelmét; mondjuk egy buszmegállóban persze, igen.
2020. nov. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

A piros lámpát te a büntetés miatt tartod be? Komolyan? a 40 tonnás kamion ami jön keresztbe, vagy a babakocsit toló anyuka a zebrán az mindegy?

Leállósáv is hasonlóan veszélyes. Poros, szűk, nem számítanak rád.

2020. nov. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Amikor elhalad a csigalassúságú tehervonat az egyetlen vágányból álló pályán, de még egy percig piros a lámpa, 100%-ig biztonságos az átkelés, mégis szabálytalan.


Éjjel a buszsávon haladni a szinte kihalt városban szintén teljesen felfordulásmentes dolog, mégis szabálytalan.


Ilyenkor ezeket megtenném szívem szerint, de nem akarok galibát. Máskor vagy más körülmények között viszont a józan ész diktálja azt, hogy még büntetlenség ellenére se tegyem meg, mert balesetveszélyes vagy felborítja a közlekedés rendjét.

2020. nov. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
A leállósávban nem haladnék, tele van kosszal, csak felszórnám az autóra/úttestre/többi járműre. Piroson átmennék, ha 110%-ig biztos vagyok benne, hogy veszélytelen az átkelés. Tehát megállnék, és körülnézek. Vannak olyan kereszteződések, ahol nem lehetne még jól körülnézéssel sem megállapítani azt, hogy a piroson áthaladás veszélytelen-e, ilyenkor biztos nem mennék át. De van olyan ország is, ahol jobbra kisíven szabály szerint át lehet menni a piros, annyi megkötéssel, hogy meg kell állni. Szóval maga a piroson áthajtás nem jelent sok esetben veszélyt.
2020. nov. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Piroson biztos nem mennék át, egyrészt úgyis le kell lssítani, körbe nézni, hogy jön-e valaki. Onnantól meg már mindegy, ha kivárom azt a pá másodpercet.


A leállósáv téma meg ott veszíti értelmét, hogy ha nem büntetik, akkor mindenkinek az lenne az első, hogy ott próbál előnyt szerezni és beállna ugyanúgy az egész mint a forgalmi sávok.

2020. nov. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%

Igen, olyan helyzetekben, ami nem balesetveszélyes (mint már fentebb írták is), simán áthágnám a szabályokat. Most csak azért nem teszem, mert ilyen esetekben is megbüntetnek, ha nincs szerencsém.

De a maszkos dologhoz annyit, hogy múltkor ki kellett szállnom Bp-n az autóból és addig az 5 percig nem volt rajtam maszk, mert elfelejtettem, hogy fel kéne venni. Ahol én lakom, ott nem kell maszk az utcán, így nem is hordom.

2020. nov. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

Régebben volt egy fénysorompós vasúti átjáró, ahol időnként elromlott a fényjelző és állandóan pirosat mutatott. Mivel ez egy forgalmas út volt, pillanatok alatt komoly kocsisorok alakultak ki. A poén az volt, hogy az úttól jobbra-balra a síneket már rég felszedték csak a lámpát elfelejtették kikapcsolni.

Az emberek nagy többsége, annak ellenére, hogy látta a helyzetet mégsem mert áthajtani a piroson.

2020. nov. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%

Ha látom egy szabály értelmét, betartom.

Én gyalog és tömegközlekedéssel járok, bevallom, gyalog átmegyek a piroson, ha se közel, se távol nincs autó.

2020. nov. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!