Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sok biciklis miért nem vesz...

Sok biciklis miért nem vesz föl láthatósági mellényt lakott területen kívül?

Figyelt kérdés

2020. dec. 6. 15:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
58%
Csak éjszaka és/vagy korlátozott látási viszonyok esetén kötelező.
2020. dec. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
81%

[link]


" Láthatósági mellény


A fényvisszaverő mellény vagy ruházat használata lakott területen kívül sötétedés után vagy rossz látási viszonyok közt kötelező. Ez lehet a jól ismert mellény, vagy egyéb megfelelő nagyságú fényvisszaverő felülettel ellátott ruházat."

2020. dec. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
86%

Az a baj hogy én este is sok ilyet látok hogy nincs se világítás, se mellény. Csak akkor veszem észre mikor már majdnem belemegyek hátulról.

Mondjuk egy gyalogos fiatal párt megdícsérnék. Mennek az útszélen kezükbe telefon és vilagítanak a leddel. Már messzíről láttam, hogy ott van valami, mikor oda értem akkor láttam hogy egy cigány srác és egy cigány lány sétálgat. De előttük és utánuk is láttam olyan biciklist akin se mellény, se lámpa, se semmi egyéb dolog amivel jelezné, hogy ő bizony ott van. Ezt a 2 embert úgy is láttam hogy motoszkál, hogy ők még a kanyar után voltak én meg a kanyar előtti egyenesben. A 2 biciklis meg olyan jó látási viszonyok között volt, hogy majdnem felültek a motorházra.

(Kicsit ködös volt az idő is, meg szemerkélt az esső is, korom sötét volt, szóval 50km/h val mentem egyenesben 60al)

2020. dec. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%

Általában erre a két okra vezethető vissza:

- Nem ismerik a szabályt.

- Nincs láthatósági mellényük.

2020. dec. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
75%
Nekem a kabátom, a sisakom és a cipőm is fényvisszaverős, a bringamon is van pár, meg persze rendes világítás is, nem hinném, hogy ezen egy fényvisszaverő mellény sokat dobna.
2020. dec. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
78%

Sokféle ok lehet emögött.


Az biztos, hogy ha nem tudják felmérni a jól láthatóság jelentőségét, az sokat ront a helyzeten.


De ezen túlmenően is lehet , hogy egyszerűen nemtörődöm az illető, nem akar erre költeni, cikinek gondolja, kényelmetlennek véli, stb. Ezek persze többnyire rossz érvek, de ha nincs, aki ezekkel szembesítse őket, akkor nem változik semmi.

2020. dec. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem a fiatalabbaknak általában van vmilyen fényvisszaverős ruházata (amiket az 5-ös is ír).

A nagyobb gond a falusi öregek, akik átugranak a kocsmába (na jó, nem most), vagy megszokásból a normál utcai ruházatukban bicajoznak.

2020. dec. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
35%

A klasszikus "kukásmellény" a színétől függetlenül már a gúnynevéből adódóan is érthető, nem túl elegáns viselet, szerintem ezért sem szeretik hordani sokan mert az útcaseprőkre, kukásokra emlékeztet sok mindenkit.


Vettem az Aldiban egy jókora könnyű hátizsájot, ami minden szempontból jó volt, viszont szamárszürke a színe. Ezért vettem a röltexben 4 méter, 2 centi széles fényvisszaverő retroreflektív szalagot és gyorsan száradó gumiszerű aromás-oldószeres ragasztóval vastagon bekentem a hátulját és ebből darabokat felragasztottam három sorban a hátitatyó minden oldalára. Még az előre néző váll pántojra is került belőle három-három vízszintes csík.


Amikor bringára szállok, az mellé még felveszek kettő szélesebb Decathlonos szalagot a két lábamra és a kezemre.

Az autóst így már lehet, hpgy a saját lámpájának a fénye fogja elvakítani, de az biztos, hogy így meglát vele.


A kukásmellényben viszont én sem érezném jól magam. Még az is zavar, ha azt máson látom.

2020. dec. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

8:

Nem csak ez a baj a "kukásmellénnyel", hanem az is, hogy nehéz olyat kapni belőle, aminek van a fényvisszaverésen kívül funkcionalítasa. Nyáron olyan kellene, ami egy pólót vagy biciglis ruhát helyettesít, mert ha rahúzod pluszban, az sok, télen vagy tavaszi, őszi esősebb időkben pedig dzseki-esőkabát jellegű kellene belőle, mert az vna közlekedésben kívül, legalábbis nálam (és van rajta egy rakás fényvisszaverő csík, pedig nem dedikáltan kerékpáros ruha).


Ehhez képest a "kukásmellés" tényleg csak egy mellény, ami soha semmit nem ad hozzá az öltözködéshez.

2020. dec. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
31%
Kérdezd meg a sok biciklistől.
2020. dec. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!