Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan cselekednél ha halálra...

Hogyan cselekednél ha halálra gázolnál valakit, és egy ember sem volt a környéken aki elmondhatná, hogy mi történt?

Figyelt kérdés

Tehát egy erdős vagy elhagyatott úton egy biciklist,esetleg egy út szélén sétáló gyalogost véletlenül elgázolnál nagy sebességgel, hogy cselekednél??

Tovább hajtanál,vagy megnéznéd mi történt vele és ezután hajtanál tovább??

Vagy inkább megvárnád a rendőröket és bűnhődnél a tetted miatt??

Tudom,hogy most így nehéz megmondani hisz nem történt meg veled (velem sem),de ha belegondolsz mit tennél??

Két lehetőség van: elmenekülsz és megúszhatod,vagy ott maradsz és bűnhődsz??

Csak őszintén!!!


2010. aug. 12. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Én ott maradnék és kikapcsolnám a lámpáit, így meg is úszhatom, mert nem én voltam a vétkes.
2010. aug. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ki volt világítva, volt rajta láthatósági mellény, az út megfelelő oldalán közlekedett? Ezek fontos részletek. Ha ugyanis egy gyalogos az út jobb oldalán közlekedett mellény nélkül, és úgy ütötted el, akkor nem te vagy a hibás, hanem a gyalogos.
2010. aug. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ottmaradnék. Úgysem hagyna élni a lelkiismeretem, hogy egy ember életét elvettem, büntetlenül. Persze, attól ugyanúgy megmaradna a lelki teher, de mégsem voltam akkora pondró, hogy elmeneküljek.
2010. aug. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egy személygk. 70-80-nal gázolva már leplezhetetlen sérüléseket szenved, törik.

Bringás akár az A oszlopot is gyűri, mintha egy hordó sör esett volna az autóra a 10. emeletről.


Ilyen nyomokat lehetetlen eltitkolni.

2010. aug. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mondjuk fényes nappal van, és maradjunk inkább a gyalogosnál,neki nem kell,hogy mellénye illetve lámpája legyen.

Egyébként persze,hogy leplezhetetlen sérülések keletkeznek ilyenkor az autón,de beállasz vele egy sötét garázs mélyére, vagy elrejted valahol,felgyújtod, vagy valahogy megsemmisíted,eltünteted az autót,már nem lesz bizonyíték.(Vízbe lököd,szétbontod,megjavítod,felgyújtod stb...)

2010. aug. 12. 14:29
 6/10 anonim ***** válasza:

Én nem tudnám magam túltenni rajta lelkileg, ott maradnék, és várnám a büntetést. nem tudnék élni a lelki teherrel, hogy eltitkoltam.


Amúgy a reality-n volt egyszer egy ilyen sztori, egy pasi elütött egy erdős szakaszon egy futót. Meghalt a csávó.

Ő letakarította a kocsi elejét, aztán továbbhajtott, és jóval odébb nekihajtott szándékosan egy tűzcsapnak, hogy a futó által okozott karosszéria-sérüléseket eltakarja.


Huszon-x évig nem derült ki, de végül vallott, azt mondta, a lelkiismeretfurdalás tönkretette az életét és meg akar bűnhődni. LOL

2010. aug. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi jelent bűnhődést?


Másfél év felfüggesztett csak jelképes vezekelés?


CSERBENHAGYNI semmiképpen sem szabad.

2010. aug. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

15:06

ez most nekem szól?

Nekem a bűnhődés a belső szenvedés+ a büntetés. Mindkettőt megérdemelném. A sztorimban a csávó is így volt vele. maga előtt és a világ előtt is felvállalja a bűnt, amit elkövetett.

Ezt a másfél éves dolgot nem értem annyira. Hogy jön ide?

2010. aug. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én biztos hogy beletaposnék a fékbe és sz*rnék az autóra hogy mi lett vele.Az ember élete fontosabb akárkiről is legyen szó.Nahmeg minden egyszer kiderül ugye ezt tudni kell.És ha elhajtasz onnan sebese,egy az h életed végéig kísérteni fog hogy cserbenhagytál egy embert és egy féreg vagy,kettő hogy lehet hogy 1 hét múlva találnak nyomot,és kopogtatnak az ajtódon.Megéri ez neked?Akkor eszedbe ne jusson valakit is cserben hagyni...:)
2010. aug. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szóval az a kérdés, hogy mit tennék, ha balesetet okoznék, és egyértelműen én lennék a hibás. Vállalnám-e a nyilvános felelősséget és a büntetést, vagy eliszkolnék és megpróbálnám megúszni.


A lelkiismeretem amúgy se hagyna egy nyugodt percet sem onnantól kezdve, egész hátralévő életemben. A legtisztességesebb megoldás hívni a mentőket, a rendősréget, segítséget nyújtani, és vállalni a felelősséget a tetteimért. Így legalább a tükörbe tudnék nézni utána.


Isten tudja, mit tettem, ha az összes többi ember nem is. És Isten nem felejt, hanem megfizet.

2010. aug. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!