Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy kell értelmezni a 40. §...

Hogy kell értelmezni a 40. § (1)-t?

Figyelt kérdés

"Járművel megállni - ha közúti jelzésből vagy a (2)-(5) bekezdés rendelkezéséből más nem következik - csak az úttest menetirány szerinti jobb szélén, azzal párhuzamosan, egy sorban szabad."

Ha jól gondolom, ez csak az úttesten való megállásra vonatkozik. A bal oldali útpadkán (az úttestre rá nem lógva), vagy az út bal oldalán lévő kocsibejárón (az úttal párhuzamosan) a bal oldalon is szabad. Nem? Mert a jobb oldali útpadkát se említi a jogszabály, pedig ott nyilván nem tilos.


2020. dec. 18. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul gondolod. A cél nyilván a szembeközlekedéssel járó manőverek számának minimalizálása, elinduláskor a megfelelő rálátás biztosítása, éjszaka a vakítás elkerülése.
2020. dec. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bal oldalon csak egyirányú utcában szabad megállni, parkolni, bizonyos feltételek teljesülése esetén.
2020. dec. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tehát akkor a jobb oldali útpadkán se lenne szabad megállni? Mert a kérdéses rész csak magát az úttestet írja.

Az pedig elég közismert, hogy még a Megállni tilos tábla se vonatkozik az útpadkára, csak az úttestre.

2020. dec. 18. 14:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt hogy sikerült így értelmezni? A padka nem közúti jelzés, ha erre gondoltál.
2020. dec. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A Megállni tilos az közúti jelzés. Ami csak az úttestre vonatkozik, nem a világ egyéb részeire.

Én is úgy értelmeztem idáig, hogy bal oldali útpadkára se szabad állni a 41/1 miatt, de most átgondolva, semmi arra utaló részt nem találtam a KRESZ-ben, hogy ez nem csak magára az úttestre vonatkozik. Gondoltam, hátha más figyelmesebb, és tud írni valamit.

2020. dec. 19. 07:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Menetiránnyal szemben (bal oldalon) nem állhatsz meg a padkán sem.
2020. dec. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!