Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha akarnám nyilvánosságra...

Ha akarnám nyilvánosságra hozhatnék egy ilyen felvételt?

Figyelt kérdés

A mai napon történt, hogy a belváros egyik utcájában haladtam, amikor egy jobbos kisutcából elém fordult egy rendőrautó mintha ott se lennék.

Elsőbbségadás táblája volt, amivel én maximálisan tisztában voltam az első perctől kezdve, ő feltehetőleg azt hitte, hogy jobbkezes.

Satu fékeznem kellett, és bár nem mentem gyorsan de egy picit meg is csúsztam, hallani lehetett a gumi súrlódó hangját (inkább a nedves aszfalt volt az oka a csúszásnak)

Mivel volt forgalom a rendőrautó sem tudott tovább menni, én pedig széttártam a kezem, hogy ez mi volt.

Erre fel, ő felkapcsolta a kéklámpáját, és félrehúzódott majd rögtön szállt ki, és mutatta, hogy álljak félre.

Azzal jött, "hogy lehet ilyen sebességgel jönni ebben a kis utcában, mit gondolok?"

Mondtam neki, hogy 30-cal mentem maximum.

Szó szót követett, nem adtam neki igazat, amire mondta, hogy jó akkor személyi, forgalmi.

Aztán észrevette, hogy van fedélzeti kamerám.Kérdezte, hogy működik e?Mondtam, hogy természetesen igen.

Hangot rögzít?

Mondtam, hogy ezt is eltalálta.

Olyan téren nem voltam ártatlan, hogy a biztonsági övet nem használtam, így mondta hogy helyszíni bírásgot fog kiszabni az öv miatt, majd rögtön hozzátette, hogyha nyilvánosságra hozom a videófelvételt, és bárhol viszontlátja akkor a bíróságon fogunk találkozni.

Mondtam neki, hogy még ma este viszont fogja látni, abban biztos lehet.

Erre felszólított, hogy szálljak ki.

A kocsim előtt álltunk, kicsit felvett egy normálisabb stílust, így beszélgetni kezdtünk.

Nagyjából 7-8 percig beszélgettünk,eleinte a történtekről utána már mindenféléről, mintha "ismernénk egymást". Végül azt mondta, hogy az ünnepekre való tekintettel nem fog megbüntetni, csak figyelmeztet, de ha a videót továbbra is nyilvánosságra akarom hozni akkor egészen biztos lehetek benne, hogy polgári per lesz.

Mondtam hogy az ünnepekre való tekintettel, nekem sem célom, hogy kiszúrjak bárkivel is, és hogy az ezt megelőz 10 perchez képest már én is máshogy látom helyzetet, így ígéretet tettem arra, hogy nem fog a videó sehol sem szerepelni.


Ettől függetlenül felháborít a viselkedése, mert a végén sem mondott annyitsem hogy bocs, hogy kivágtam eléd, pedig nagyon jól tudta, hogy ő nézte be.

Természetesen a szavamat tartom, a 10 ezres csekkje nem is vágott volna földhöz, a 3 pontja kevésbé tetszett volna.

Nem vagyok rendőr ellenes, ezen kívül csak egy negatív tapasztalatom van velük, és sok-sok korrekt és pozitív rendőrrel találkoztam.

Viszont ebben a szituációban csak, és kizárólag a kamerámnak köszönhettem, hogy nem bírságolt meg.És csak azért nem mert akkor ő is megütötte volna a bokáját.

Természetesen az öv része miatt jogos lett volna, csakhogy ő nem amiatt állított meg, hanem mert méltatlankodni mertem a szabálytalansága miatt.Azaz még neki állt feljebb mert ő a rendőr.

A sztori kiindulópontja az az ő kresz kihágása volt, ha az nincs valószínűleg nem is találkozunk. (maximum ha mögém besorol és utána kiszed mert látta az övem hiányát, de akkor nem lenne miről beszélni hisz az jogos lenne)


Megmondom őszintén, hogy nem vagyok vele tisztában, hogy közzétehetném e a videót, hannggal,arccal,rendszámmal, úgy hogy az esetleges polgári pert ne veszítsem majd el ennek következményeként, de akkor és ott feltett szándékom volt, hogy amint hazaérek ez lesz az első dolgom.

Lenyugodva mindenképp elküldtem volna a megfelelő plattformra, azaz a "főnökének", de érdekelt volna az internet népének véleménye is.


A videót biztosan nem hozom nyilvánosságra, de ha hasonló történetbe keverednék megtehetném?



(A felvételt visszanézve 33 km/h-val mentem mielőtt észleltem volna, hogy elém fog fordulni)



2020. dec. 23. 15:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
25%
Jó nagy mesét leírtál, vagy ez már novella?
2020. dec. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
76%
A tanulság: kösd be azt a k*rva övet, de ne a rendőrök miatt, hanem a saját szaros életed miatt. Mit nem lehet ezen felfogni 35 évvel a kötelezővé tétele után?
2020. dec. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%

"arccal,rendszámmal" nem tehetsz közzé felvételt. Hanggal kapcsolatban nem vagyok biztos, ha felismerhető, lehet, hogy még azt is el kéne torzítani. Személyiségi jogok tiltják.

Ilyen esetben a rendőrségnek küldheted el a felvételt, hogy járjanak el a hatalmával visszaélő, szabálytalankodó, vagy más módon nem megfelelően viselkedő rendőrrel szemben.

2020. dec. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
2x - "Szerinted a válasz nem hasznos." :)
2020. dec. 23. 15:33
 5/24 A kérdező kommentje:
De ha viszont kitakarnám az arcát, rendszámát akkor közzétehetném?
2020. dec. 23. 15:34
 6/24 anonim ***** válasza:
94%
nem csak az övét, mindenkiét és biztonság kedvéért a hangját is eltorítod, akkor már nem sértesz személyiségi jogot
2020. dec. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

De az övet firtató kommentelőnek azért annyit hozzátennék, hogy taxi sofőr vagyok, és ebből fakadóan megszokásból nem használom az övet, de ez csak a másodlagos ok, az elő ok, hogy egyszer megmentette az életem, az hogy nem használtam.Szóval nincs az a bírság, és nincs az a rendőr aki rávesz, hogy mindig becsatoljam.

Jelen esetben pedig nem volt utasom, de még csak nem is dolgoztam, szóval a KRESZ szerint jogos lett volna a bírság, mint oly sokszor már az életben :)

2020. dec. 23. 15:42
 8/24 anonim ***** válasza:
18%

Nincs jobb dolgod ennél? Pláne Karácsony előtt 1 nappal.


Süss bejglit, sütit, attól boldogabbak lesznek az emberek körülötted.


Van elég rossz dolog a világon, nem kell még neked is erőlködni, hogy gyűlölködésre buzdíts másokat.

2020. dec. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
87%

Nem állok jól érte, de a szolgálatban lévő fotózható, a felvétel közzé is tehető. Talán ombucmanó, talán kúria állásfoglalás, nem tudom. Közzé is tehető. Pont mostanában volt róla szó a sajtóban, hogy ilyen felvételek nyomán vizsgálat indult rendőrök ellen, el is marasztaltak nem egyet.

Ő akkor nem magánember.

Nemrég láttam a neten egy felvételt, ahol a rendőr balesetet okozott. Egy másikon majdnem. Egy harmadikon meg csak elunta magát a lámpánál, és elindult tiloson.


Karácsony vagy oké, de kérdés: szívesebben látná a felvételt a főkapitány monitorán, a fel-/bejelentésed nyomán?

2020. dec. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%
Nyilvánosságra nem hozhatod a felvételt, sem a képet, sem a hangot, de adott esetben ha feljelentést teszel ellene, ott fel lehet használni bizonyítékként.
2020. dec. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!