Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha akarnám nyilvánosságra...

Ha akarnám nyilvánosságra hozhatnék egy ilyen felvételt?

Figyelt kérdés

A mai napon történt, hogy a belváros egyik utcájában haladtam, amikor egy jobbos kisutcából elém fordult egy rendőrautó mintha ott se lennék.

Elsőbbségadás táblája volt, amivel én maximálisan tisztában voltam az első perctől kezdve, ő feltehetőleg azt hitte, hogy jobbkezes.

Satu fékeznem kellett, és bár nem mentem gyorsan de egy picit meg is csúsztam, hallani lehetett a gumi súrlódó hangját (inkább a nedves aszfalt volt az oka a csúszásnak)

Mivel volt forgalom a rendőrautó sem tudott tovább menni, én pedig széttártam a kezem, hogy ez mi volt.

Erre fel, ő felkapcsolta a kéklámpáját, és félrehúzódott majd rögtön szállt ki, és mutatta, hogy álljak félre.

Azzal jött, "hogy lehet ilyen sebességgel jönni ebben a kis utcában, mit gondolok?"

Mondtam neki, hogy 30-cal mentem maximum.

Szó szót követett, nem adtam neki igazat, amire mondta, hogy jó akkor személyi, forgalmi.

Aztán észrevette, hogy van fedélzeti kamerám.Kérdezte, hogy működik e?Mondtam, hogy természetesen igen.

Hangot rögzít?

Mondtam, hogy ezt is eltalálta.

Olyan téren nem voltam ártatlan, hogy a biztonsági övet nem használtam, így mondta hogy helyszíni bírásgot fog kiszabni az öv miatt, majd rögtön hozzátette, hogyha nyilvánosságra hozom a videófelvételt, és bárhol viszontlátja akkor a bíróságon fogunk találkozni.

Mondtam neki, hogy még ma este viszont fogja látni, abban biztos lehet.

Erre felszólított, hogy szálljak ki.

A kocsim előtt álltunk, kicsit felvett egy normálisabb stílust, így beszélgetni kezdtünk.

Nagyjából 7-8 percig beszélgettünk,eleinte a történtekről utána már mindenféléről, mintha "ismernénk egymást". Végül azt mondta, hogy az ünnepekre való tekintettel nem fog megbüntetni, csak figyelmeztet, de ha a videót továbbra is nyilvánosságra akarom hozni akkor egészen biztos lehetek benne, hogy polgári per lesz.

Mondtam hogy az ünnepekre való tekintettel, nekem sem célom, hogy kiszúrjak bárkivel is, és hogy az ezt megelőz 10 perchez képest már én is máshogy látom helyzetet, így ígéretet tettem arra, hogy nem fog a videó sehol sem szerepelni.


Ettől függetlenül felháborít a viselkedése, mert a végén sem mondott annyitsem hogy bocs, hogy kivágtam eléd, pedig nagyon jól tudta, hogy ő nézte be.

Természetesen a szavamat tartom, a 10 ezres csekkje nem is vágott volna földhöz, a 3 pontja kevésbé tetszett volna.

Nem vagyok rendőr ellenes, ezen kívül csak egy negatív tapasztalatom van velük, és sok-sok korrekt és pozitív rendőrrel találkoztam.

Viszont ebben a szituációban csak, és kizárólag a kamerámnak köszönhettem, hogy nem bírságolt meg.És csak azért nem mert akkor ő is megütötte volna a bokáját.

Természetesen az öv része miatt jogos lett volna, csakhogy ő nem amiatt állított meg, hanem mert méltatlankodni mertem a szabálytalansága miatt.Azaz még neki állt feljebb mert ő a rendőr.

A sztori kiindulópontja az az ő kresz kihágása volt, ha az nincs valószínűleg nem is találkozunk. (maximum ha mögém besorol és utána kiszed mert látta az övem hiányát, de akkor nem lenne miről beszélni hisz az jogos lenne)


Megmondom őszintén, hogy nem vagyok vele tisztában, hogy közzétehetném e a videót, hannggal,arccal,rendszámmal, úgy hogy az esetleges polgári pert ne veszítsem majd el ennek következményeként, de akkor és ott feltett szándékom volt, hogy amint hazaérek ez lesz az első dolgom.

Lenyugodva mindenképp elküldtem volna a megfelelő plattformra, azaz a "főnökének", de érdekelt volna az internet népének véleménye is.


A videót biztosan nem hozom nyilvánosságra, de ha hasonló történetbe keverednék megtehetném?



(A felvételt visszanézve 33 km/h-val mentem mielőtt észleltem volna, hogy elém fog fordulni)



2020. dec. 23. 15:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%
Nem hozhatod nyilvánosságra, csak ha kitakarod az arcát és a rendszámát mindenkinek.
2020. dec. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
67%

Mivel a rendőr közszolgálati tisztviselő így nem kell kitakarni az arcát.


Az elsőbbségadás táblának viszont jól kell látszania a felvételen.


Mit akarna perelni? Hogy engedély nélkül feltetted a netre? Ismétlem nem kell engedély mert nem magánszemélyként szerepel a felvételen.


Vagy azt akarja bebizonyítani, hogy nem voltál bekötve? Ahhoz kellene bizonyíték is.

Ő sokkal nagyobbat bukhat mint Te.

Te max. annyit, hogy arra köteleznek, hogy töröld a feltöltött fedélzeti kamera felvételt a netről, de ennek igen csak kicsi az esélye.

2020. dec. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
79%

Közzéteheted, sőt a linket egyenesen tolhatod az ellenőrzési osztálynak, ők fogják szeretni.


Szerintem gusztustalan amikor a rendőrök az egyenruha mügé bújnak, főleg ha sárosak. Egyelőre még ő szolgálja a társadalmat és nem fordítva...

2020. dec. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
9%
Nem mindig kapcsolnak szirénát ha esethez mennek. Mit gondolsz, majd úgy megy egy betört házba, hogy 2 tömbnyire lehet hallani hogy jön? Annyi idő alatt még a 2 éves hugom is 4 utcával arrébb jár, nem hogy egy betörő.
2020. dec. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
85%
De ha nem kapcsol szirénát, akkor vonatkozik rá a KRESZ.
2020. dec. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
80%
Nem nyilvánosságra kell hozni, hanem a felettes szervnek kell benyújtani. a csak szimpla nyilvánosságra hozással nem mész sokra. De ha van hozzá név, azonosító, vagy legalább egy rendszám akkor előveszik rendesen ám!!!
2020. dec. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

*Mindenki figyelmét felhívnám, hogy rengeteg hasonló kamu story jelenik meg a neten célzottan, a rendőrségbe vetett bizalom rombolására.*

Kérdező: mi a célod a közzététellel?

Ha azt akarod, hogy a veled szemben szabálytalanul intézkedő rendőrt figyelmeztessék, megbüntessék, és a rendszerből kikerüljön az oda nem illő egyén, akkor a rendőrség oldalán megtalálod, hova kell küldeni a felvételt, hol kaphatsz jogsegélyt.

Ha csak az emberek hergelése a célod, akkor rakd fel a tecsőre, de fél év múlva ne vinnyogj, ha Minnesota lesz Budapestből...

Btw nekem igen fura, hogy csak utólag közlöd, hogy taxis vagy...

2020. dec. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
37%

A rendőrségbe vetett bizalom mint olyan nem létezik, azt a szervezet már tökéletesen lerombolta saját maga jóideje. :D



A többivel amúgy egyetértek.

2020. dec. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Ja, taxis vagy? Bocs! Bizonyára az a ritka kivétel, aki taxis, ennek ellenére szabályosan közlekedik, és előzékeny is.
2020. dec. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Szabályos taxisból pont annyi van mint húsimádó vegetáriánusból.
2020. dec. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!