Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek egy baleset...

Szerintetek egy baleset esetén az, hogy ki milyen sérüléssel ússza meg vagy esetleg meghal az az autón múlik, a rutinon, vagy a szerencsén?

Figyelt kérdés
Van olyan, hogy egyszerű régi autóval megúszol egy balesetet más meg meghal egy modern biztonságos autóval. Ez minek a függvénye?
2020. dec. 26. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
így ezek közül a szerencsén leginkább, de ez magában foglal kb. mindent, hiszen ahhoz is szerencse kell, hogy az autó állapota elégséges legyen abban a szituációban, amibe kerül(mondjuk nem mind1, hogy csak belehuppan egy vizes árokba, vagy egy vastag fa fogja meg), de ugyanez igaz a személyekre is, sokan például nem a sérülésükbe halnak bele, hanem a sokktól kapnak egy szívinfarktust, és ahhoz meg lehet nem is kell óriási fizikai sérülés.
2020. dec. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Mindegyiken. A "káoszt" a mai napig nem tudják a legmodernebb számítógépek és a legokosabb emberek által megírt legtökéletesebb programok sem hibátlanul szimulálni, mert a káoszban felfoghatatlanul aprócska részletek is hatalmas következményekkel lehetnek a végkimenetelre. Bármi képes azt befolyásolni.


Röviden: káoszelmélet, pillangóhatás.

2020. dec. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ milyen viszonyban vagy őrangyaloddal .
2020. dec. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán leginkább az autó, ha megnézzük a statisztikát (folyamatosan emelkedő forgalomba helyezett autószám meg összesen megtett km mellett arányaiban csökkenő halálesetek száma), de a másik kettő is közrejátszik. Azaz mindhárom, de talán az autó leginkább.
2020. dec. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A jármű állapota sokat számít a statisztikák szerint. A vezető rutinja és pillanatnyi állapota szintén (esetleg el tud kerülni egy veszélyes helyzetet).

Saját szélsőséges tapasztalatok:

Belső sávban mentem Trabanttal (90-es évek legeleje), a külső sávból valaki meg akart fordulni (nem volt szomorú). Beállt elém keresztbe. Én kisebb íven próbáltam megfordulni. Így mindketten túléltük.


Pár éve tavasszal esős időben (az indokoltnál árnyalattal gyorsabban) haladok egyenesen. Piros lámpa. Fékezek, megpróbálok lemenni az árokba. Semmi. Egyenesen utolértem az előttem haladót (Nem örült. Null kilóméteres volt az autó). Itt hiába próbáltam meg mindent. A távolság is bőven jó volt. Semmi tapadás nem volt (az oka nem derült ki).


Azért hoztam a két példát, hogy az első esetben egy komoly életveszélyt sikerült megúszni, a másodikban egy sima "piroslámpánál megállás" jelentős anyagi kárral végződött.

A járművek, utak biztonsága agyon sokat számít, de adott konkrét esetekben a szerencse a döntő tényező.

Ne felejtkezzünk meg a Budapesten nemrég meghalt fiatalról, aki tiszta úton jó autóval, "feszegette a határait" és viszonylgos szerencse, hogy más nem halt meg. Ez az eset a dolog másik oldalára is rámutat: Ha a vezető nem veszi figyelembe a saját és a jármű aktuális korlátait, akkor nincs az az autó és az a szerencse ami megvédené.

Illetve van az az eset, amikor az adott autós, hiába megfontolt, körültekintő, ha egy másik jármű egyszerűen letarolja. Itt is volt saját élményem. Én kanyarodtam volna a főútvonalra, amikor jött egy motoros nagyon gyorsan. Ha később jön nem tudok mit tenni, keresztül megy az autón. Biztosan igen bőven 100 felett (inkább 200 körül) jöhetett.

A statisztikák azt mutatják, hogy a jó autók és jó utak csökkentik a halálos balesetek számát, de adott konkrét esetben a helyzet ennél sokkal árnyaltabb

2020. dec. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég belecsúsztam egy előttem szabályosan megálló autóba....ilyenkor a légzsákok(nálam) felfújódnak, és mindenki örül.


Nos nekem modern autóm van, minden tökéletes benne, ennek ellenére a párnák nem robbantak..ott feküdtem a kormányon, és nem akartam hinni a szememnek..a müszerfalon nem jelzett airbag hibát...


Itt csak a szerencse figyelhetett be..

2020. dec. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 10 deka farhát ***** válasza:
6-os: be voltál kötve?
2020. dec. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem azon, hogy te vagy-e a vétlen a balesetben. Ha igen, akkor esélyesebb, hogy sérülten vagy sehogy sem szállsz ki.
2020. dec. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#7: be, az megfogott, de a lufi hiányán meglepődtem. A szerelő azt mondta, az érzékelő jó, nem kell cserélni.
2020. dec. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!