Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha ez a szituáció, mit tennél?

Ha ez a szituáció, mit tennél?

Figyelt kérdés
Mész egy két autó széles, eldugott úton, egész jó a minősége. Jön veled szembe két biciklis, az egyik a menetiránya szerinti bal, másik pedig a jobb oldalon. A bal oldali teljesen a szélén megy, a jobb oldali(a szabályos) egy picit beljebb mint a széle. Tehát éppen hogy elférsz közöttük. Aki bal oldalon megy ki tudja miért... lehet hogy be van rúgva... Csak ti vagytok ott, rajtatok kívül, nincs forgalom. Mit csinálnál ebben a helyzetben?
2021. jan. 13. 23:32
A kérdező szavazást indított:
Dudálok, villogok, hogy mi a fenét csinál.
Nyugodtan elmegyek kettőjük között, imádkozva hogy egyik se ugorjon elém.
Megállok, hogy menjenek el és utána megyek tovább.
Egyéb, leírom.
22 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"éppen hogy elférsz közöttük" + "lehet hogy be van rúgva"

ebben az esetben nem kockáztatnék; az út jobb széléhez húzódok, megvárom míg elmegy a szabályos bringás, majd kikerülöm a másikat.

2021. jan. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
én az első opciót választanám. lehet hogy ők social distance-celnek egymással mondjuk a vírus miatt
2021. jan. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Elmegyek közöttük. Ha éled vágódik, akkor meg is érdemli, a pozícióból pedig egyértelmű lesz a rendőröknek, hogy ő a hibás. Főleg, ha tényleg részeg volt. Te megúszod, a pici kárt kifizeti a biztosító, ő meg megérdemelte.
2021. jan. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%

Én nagyon nyugodt vagyok ilyen helyzetekben (túlságosan is), nem olyan rég például 50-nel húztam el egy keskenyebb utcában egy macska mellett pár centire, egyáltalán nem lassítottam.

Viszont ha a biciklis nem beszámítható, kacsázik, valószínűleg még én is lassítanék. Ha elém esik, hálás lesz, hogy nem 60-nal mentem át rajta, hanem csak éppen meglöktem.

2021. jan. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Félreállok a jobb oldalon és megvárom míg elhalad a szabálytalan biciklis. Nem vagyok sem tanítóbácsi, hogy dudával tanítgassam, sem pszichopata, hogy a testi épségét kockáztassam.
2021. jan. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is először lassítok és nyomok egy kis dudát, ha nem reagál rá akkor megállok, hogy elhúzhasson a picsába. Amellett az aktuális idegállapotomnak megfelelően vagy kiordítanék hogy miaknyádatcsinálsztebarom, vagy csak röhögnék, hogy ilyen balf*sz egyszerűen nem létezik.
2021. jan. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egészen biztos hogy nem próbálok elmenni köztük, ha valaki ennyire kiszámíthatatlanul közlekedik nem bíznék benne hogy a "helyén" marad.
2021. jan. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szabályosan, jobb oldalon haladva, lassítás közben refi-kürt-kurtanyázás kombóval jelzem feléjük, hogy ha élni akarnak, akkor gondolják végig, ki az erősebb. Ha kell meg is állok, de a jobb szélen maradva.

Dashcam van, ha neki hajt az álló járművemnek, akkor még meg is agyalom (kamerán kívül).

2021. jan. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

3

Babettával jársz, anyádnál laksz, aztán még kemény se' legyél? :DDD


Személy szerint majdnem állóra lassítanám az autót és ha kell megállok, ha nem, akkor meg átgurulok valami falrengető 2-3 km/h-val köztük.

2021. jan. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Lelassítok 5-10-re,hogy ha valami váratlan dolog is történik le tudjam reagálni, és ezzel a sebességgel elhaladnék közöttük.
2021. jan. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!