Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A Volánbusznál komolyan...

A Volánbusznál komolyan betartják a menetrendet?Ha tudnak,percre pontosan mennek a buszok?

Figyelt kérdés
Múltkor a 800-as busszal mentem Esztergomba, Pilisvörösvár, kultúrház megállóba a kiírtnál 2 perccel korábban érkezett a busz.Egy felszálló volt csak, gondoltam akkor megyünk is tovább rögtön.Viszont a sofőr megvárta a megállóban a 2 percet,a menetrend szerinti indulást.És csak azután indult tovább.Ugyanúgy,ahogy a BKK buszai is meg szokták várni a pontos indulást.Csak itt nem mondták be hogy a menetrend betartása érdekében a megállóhelyen rövid ideig várakozni fogunk.Ez minden vonalon így van az egész országban?Mindenhol tartják percre pontosan a menetrendet?

2021. jan. 19. 16:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
5 percel előtte ott szoktam lenni és várni a buszt!
2021. jan. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
93%

Igen, a mai GPS-es világban nem csoda, ha a megállóban igenis megvárják a soförök a pontos indulási idöpontot. Ezen nincs mit csodálkozni. Képzeld el, hogy télen, minusz ezer fokban elmegy a busz, te meg várhatsz térdig érö hóban a következöre.

Az utas pedíg jól teszi, ha nem az utólsó másodpercben érkezik a megállóba.

2021. jan. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
74%

Mivel sokat járok túrázni az ország minden szegletébe, rengeteg tapasztalatom van e téren. A rövid válasz az, hogy: nem, dehogy!


Tény, hogy egyes vonalcsoportokon elhivatottabb a vezetőség és komolyan veszik mind a korábban indulást, mind a megmagyarázhatatlan késést (pl. induló végállomáson). De igazából az ország elég nagy részén továbbra is lehet és kell számítani korábban induló buszokra, betéréseket “sosincs ott felszálló” felkiáltással kihagyó sofőrökre, kicsit idébb-odébb megálló járatokra, mert “ott szoktunk megállni”.


Az én rekordom egy -22 perces indulás. Még a bokorban hugyoztam, mikor a busz feltűnt és csak azért nem késtem le, mert haver már rajta ült és szólt a sofőrnek. Utána pedig kihagyta a fél falut az útvonalból. Azt mondta, hogy sosincs utasa - munkanap, kora délután !

2021. jan. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!