Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyha fékeznek a mellettem...

Hogyha fékeznek a mellettem levő sávban a zebra előtt, akkor köteles vagyok megállni?

Figyelt kérdés
2021. jan. 20. 13:50
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
54%

Azért még nem kell megállni mert csak fékez valaki.

Ha megáll akkor igen

2021. jan. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Csak mert most láttam egy pofátlantanítást, ahol a rendőr fékez és elhalad mellette egy autó, aztán megbünteti. Pedig még nem volt közel sem a megálláshoz a rendőr. Ezek szerint nem jogosan büntetett?



[link]

0:26-tól

2021. jan. 20. 14:00
 3/36 A kérdező kommentje:
És ez nem az első amikor ilyet látok.
2021. jan. 20. 14:02
 4/36 anonim ***** válasza:
88%

Jogos volt a rendőr intézkedése.

Nem amiatt kellett volna megállni mert fékez a rendőr.

Hanem amiatt hogy a gyalogosok át akartak menni a zebrán

2021. jan. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
95%
Nem engedte át a gyalogost. jogos a bünti. Vagy mi nem világos?
2021. jan. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
33%

Ember, nézd már meg azt, amit nézel! :-D

A piros autó balra kanyarodott olyan sávból, amiből csak egyenesen szabad továbbmenni.

2021. jan. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
81%

Hülye vagyok, az korábbi.

Ha lassít, annak oka van. Köteles lett volna hasonló mértékben lassítani, meggyőződni a lassítás okáról. Ha nincs ott gyalogos, akkor mehetett volna csak tovább.

2021. jan. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Az oké, de ugye biztosítani kell a gyalogos zavartalan áthaladását, na most ezt teljesítette, mert nem zavarta így sem őket, bőven elfért előttük. A másik hogy nem haladhatsz el zebránál álló autó mellett, ezt is teljesítette, mert a rendőr még nem állt. Akkor mégis milyen szabály sértett?
2021. jan. 20. 14:14
 9/36 anonim ***** válasza:
88%

Azért fért el előttük, mert a gyalogosok - látván az autó tempóját - nem indultak meg.

Szabálytalan volt, ennyi

2021. jan. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
78%
#8 aha, lóf*szt teljesített. Ha egy kicsit később ér oda simán lehet hogy addigra már megkezdik a kétlábúak az átkelést és beléjük megy. Gondolkozni kellene, még ha nem is lenne rá szabály, a zebráról azért már egyébként hallottunk, igaz? Pláne sötétben, ilyen közvilágításnál, úgy hogy a szomszéd sávban megállnak minimum sötét bunkó paraszt aki így végigcsattog. Persze lehet a szavakon lovagolni, gondolom akkor nem okoskodnál, ha a szenvedő fél lennél és valaki ilyen dumával akarna leszerelni...
2021. jan. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!