Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van az, hogy nem múlik...

Miért van az, hogy nem múlik el hét úgy, hogy valaki ne hajtana a sinekre piros jelzésnél és lenne baleset?

Figyelt kérdés
Mit gondolnak azok a vezetők, akik villogó pirosnál felhajtanak? Úgy gondolják, hogy erősebbek egy 100 tonnás tömör vas mozdonynál? Mert más dolog jampizni egy normál közúti kereszteződésnél, mert ott akár még "nyerhetnek" is, de itt biztos a bukta, ha ütköznek. A rendőrök büntetnek, a hatóság teszi a dolgát, s mégis van egy réteg, aki telibesz*rja a szabályokat. Mintha meghülyült volna a vezetők egy része, fészbuk menet közben, áthajtás piroson, többszörös sebességtúllépés, stb.
2021. jan. 26. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Ha valóban ezek miatt hajtanak a sínekre, értük nem kár.
2021. jan. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
Hacsak nem ajult el vezetes kozben vagy lett rosszul, tehat onhibajabol hajt ra, akkor csak a mozdonyvezetot tudom sajnalni. Ha szabad jelzes van, akkor is illik korul nezni, mert meghibasodhat.
2021. jan. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Én csak kreténeket látok az utakon.

Aki átmegy megállj jelzésen az útátjárón, azon meg a Nohab is menjen át! Nem kár a férgeséért...

2021. jan. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%
én 2 napos jogsival mentem át utoljára piroson, mert elveszettnek éreztem magam... azóta soha...( a sárga ha még átérek főképp ha jönnek mögöttem az nekem zöld) átjáróba meg kib@szottul figyelek....egyszer jártam úgy piros jelzés, megállok motor le kézifék be cigi meggyújt... 20 perc vonat sehol, előttem 3 an átmentek én nem.... erre 35 perc múlva megbolondult, egyik piros másik piros, fehér és újra egyik piros másik piros fehér és ez így körbe be aztán semmi... na akkor kocsiba be gyújtás, és körültekintéssel át :D
2021. jan. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mert lehet bátorkodni, arcoskodni másik autóval, tolakodni, erőszakoskodni,

büntetőfékezni, de ha valaki egy vonattal áll neki kekeckedni, az szerintem orvosi eset.

2021. jan. 26. 14:45
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

Ahol nincs félsorompó, csak fénysorompó, ott a félálomban lévő sofőrök észre se veszik, hogy épp mit villog, csak mennek, mint a vaklégy.

De akik a félsorompót megkerülve mennek át (láttam már ilyent saját szememmel), hát azokat tényleg már korábban kellett volna agyonütni, de azért még a mozdony is megteszi.

2021. jan. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos csak az esetek egy része szándékos , egyszerűen vannak annyira figyelmetlen, elkalandozó vagy elterelt figyelmű járművezetők és gyalogosok , akik egyszerűen nem észlelik a tiltó jelzést.


Megjegyzem , egyetlen alkalommal én is néztem be biztosítás nélküli átjárót (kisvasúti volt, nem túl határozott előjelző táblázással, de akkor is...), de én nehezen tudom elképzelni azt a szintű fáradtságot, dekoncentrált állapotot , amikor ez bekövetkezhet.

2021. jan. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
èn igen, csak akkor nem ülök autóba. volt olyan hogy a felesègemet felhivtam mikor nagyszüleinèl volt, hogy bocs most nem megyek mert fàradt vagyok... 6 óra mulva mentem èrte, monduk ő megèrti ezt...
2021. jan. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!