Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A nagykörúton mi értelme a...

A nagykörúton mi értelme a bringasávnak?

Figyelt kérdés
15 évvel előtte vezettem autót a nagykörúton, ma a GPS ráterelt. Egyetlen sáv a gépjárműveké, egy a kékbuszoké, és persze a bicajosoknak is egy. A soroksári útról kanyarodtam rá, a dugó végét fogtam ki. Különösebben nem zavart, mer időm mint tenger, viszont a Rákóczi útig eltekert egy(!) darab kerékpáros. A dugóban mi viszont pöfögtünk és pöfögtünk, csak pöfögtünk. Szokták emlegetni annak az anyját, aki ezt ilyenformában találta ki?

2021. márc. 3. 14:38
1 2
 11/12 Alex Fly ***** válasza:
55%
Pont az, amit leírtál. Attől, hogy a szgk.-k dugót alkotnak, a kerékpáros nyugodtan haladhat tovább, nem a dugót növeli.
2021. márc. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"50 éve 60-al lehetett döngetni a 2x2 sávos nagykörúton, és a Csepel meg a Zil teherautók se voltak kitiltva."


Nagyon jó, leírtad a lényeget! A kulcskifejezés: 50 éve...


X éve nem szavazhattak a nők, lehetett rabszolgát tartani, istenítélettel lehetett dönteni vitás kérdésekben.


A világ azonban szerencsére folyamatosan változik. Az az autóközpontú közlekedéstervezés, amely Magyarországon uralkodott évtizedekkel ezelőtt, ma már nem alkalmazható abban a formában. A kerékpározás jelentősége (mind a klasszikus közlekedőket, mind a sportolókat tekintve) vitathatatlan, ehhez a szabályalkotónak alkalmazkodnia kell.


A kerékpárutakra, sávokra szükség van ahhoz, hogy 1. ilyen módon támogassák a sportolási és közlekedési lehetőséget, hiszen nagyon sok olyan potenciális kerékpáros van, aki a nagy forgalom miatt nem igazán mer kerékpározni, nekik nagy segítség az ilyen szemelyeknek.

2022. ápr. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!