Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jogosan dudált le mögöttem az...

Jogosan dudált le mögöttem az autós, amiért megálltam ennél az elsőbbségadás táblánál?

Figyelt kérdés

[link]


Debreceni vagyok (kezdő jogsis), de én ritkán szoktam erre menni, de sose tűnt még fel, hogy önálló sávba vezet a kanyarodás (mint az autópálya felhajtója). A képtől visszább van kitéve egy elsőbbségadás tábla és azt hittem, hogy a külső sávba torkollik ezért megálltam a becsatlakozás előtt és nem mentem tovább a sávban. Ezért ledudált mögöttem egy autós.


Megérdemeltem? Ha igen, akkor honnan lehet előre tudni, hogy önálló sávba vezet tovább vagy becsatlakozik?


A hosszan futó záróvonal lehet ilyen esetben árulkodó? Ha igen és magabiztosan megyek tovább de valaki záróvonalon külső sávba vált és belémjön miközben én becsatlakozom, akkor ki lesz a hibás? Osztott felelősség?



2021. márc. 6. 17:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Ha jött gyalogos akkor nem. Ha viszont csak úgy megálltál akkor igen. Ilyen helyzetekben elég becsapósak az elsőbbségadás kötelező táblák.
2021. márc. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
14%
Onnan lehet tudni, hogy elsőbbségadás kötelező van, nem lámpa jobb oldalt. Elsőbbséget kell adnod a kisorolóknak, egyébként meg sem kell állni. Ilyen tudással hogy lehet jogosítványod?
2021. márc. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%
Ja és igen, jogosan dudált le, de ezt ne úgy vedd, hogy lehülyézett vagy valami, hanem szólt, hogy mit csinálsz, kapj észbe.
2021. márc. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
32%
Mondjuk ha ránézel látod hogy van saját sávod ami nem szűnik meg, hanem továbbmegy, így nincs kinek elsőbbséget adni. Autópályára felhajtáskor is rögtön megállsz ha megjelenik melletted egy sáv?
2021. márc. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nézni kell, hogy van-e saját sávod vagy nincs.

Ha van, akkor mehetsz. Ha nincs, akkor figyelni kell, hogy érkezik-e valaki arra az útra, ahová érkezel.

2021. márc. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

#2: Ilyen szituációval még sose találkoztam. Az autópálya felhajtó az kurvára más tészta mert tudom hogy az egy felhajtó.


De pl. itt sincs lámpa ugyanaz a szituáció, itt mégis meg kell állnom, mert ha megyek tovább a saját sávomban akkor a buszöbölben kötök ki:

[link]


Gondolom itt már azért meg kell állni, mert nincs önálló sáv folytatása.

2021. márc. 6. 18:23
 7/20 A kérdező kommentje:
Mondjuk hozzáteszem az oktatóm egy idióta volt.
2021. márc. 6. 18:26
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor kell megállni ilyen helyen ha jönnek vagy stop tábla van. Ha nem jön semmi, nem kell megállni. A buszöböl nem sáv, nincs is ott elválasztó vonal. A jobb oldali sávba kell sorolni.
2021. márc. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
79%

"30. § Hangjelzést adni csak balesetveszély esetében, a baleset megelőzése érdekében, valamint - lakott területen kívül - az előzési szándék jelzése céljából szabad."


Ezek alapján akkor lehetett jogos a dudálás, ha balesetveszélyt okoztál pl. egy indokolatlan vészfékezéssel.

Ha finoman álltál meg, akkor igazából nem volt balesetveszély és így jogtalanul dudált.

2021. márc. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Hát ennyi erővel a dudálások 98%-a indokolatlan lenne.
2021. márc. 6. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!