Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jogosan dudált le mögöttem az...

Jogosan dudált le mögöttem az autós, amiért megálltam ennél az elsőbbségadás táblánál?

Figyelt kérdés

[link]


Debreceni vagyok (kezdő jogsis), de én ritkán szoktam erre menni, de sose tűnt még fel, hogy önálló sávba vezet a kanyarodás (mint az autópálya felhajtója). A képtől visszább van kitéve egy elsőbbségadás tábla és azt hittem, hogy a külső sávba torkollik ezért megálltam a becsatlakozás előtt és nem mentem tovább a sávban. Ezért ledudált mögöttem egy autós.


Megérdemeltem? Ha igen, akkor honnan lehet előre tudni, hogy önálló sávba vezet tovább vagy becsatlakozik?


A hosszan futó záróvonal lehet ilyen esetben árulkodó? Ha igen és magabiztosan megyek tovább de valaki záróvonalon külső sávba vált és belémjön miközben én becsatlakozom, akkor ki lesz a hibás? Osztott felelősség?



2021. márc. 6. 17:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
20%
#9 Szabály szerint igen, de aszerint meg sem állhatnál indokolatlanul egy ilyen helyen. Forgalom akadályozása. Na most hogy jelzel neki, hogy nem jól csinál valamit verőfényes napsütésben? Villoghatsz neki naphosszakat. Tehát a megoldás dudálás.
2021. márc. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

11-es, egy ilyen helyzetben mi a franc történik akkor, ha nem csinálsz semmit? Elsőbbséget ad, akkor is, ha nem kellene, aztán mentek tovább, ő a homlokára csap , hogy “jé itt van sávom”, end of story. Nem kell dudálgatni egymásra, nekem az ilyen türelmetlenkedések lassan 20 év aktív vezetés után is teljesen érthetetlenek.


Egyébként tegye fel a kezét , aki soha a büdös életben nem lepődött még meg azon egy tök idegen helyen, hogy van gyorsítósáv vagy hogy a macisajt után nem is ér véget a forgalmi sávja. Nyilván ha satuzik ilyenkor valaki, az rossz, veszélyes, de ha tévedésből ugyan, de kulturált lassulással fékez állóra, abban mi kivetnivaló van?

2021. márc. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
80%

#10:


Nagyon jól látod. A dudálások nagy része jogtalan. Vészhelyzetben ritkán van alkalma dudálni az embernek, a legtöbben csak arra használják, hogy utólag elégtételt vegyenek egy vélt vagy valós szabálysértés miatt.

2021. márc. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem vagy magabiztos válts kettesbe aztán óvatosan gurulva győződj meg az adott forgalmi szituációról de semmiképpen se állj meg ilyen szituációkba mert az a forgalom feltartása.


Persze nem nagyon tudom megérteni a dudálásokat sem, számomra nyilvánvaló, hogy egy friss jogsis ül abba az autóba amely ezt teszi így inkább türelmesebb vagyok vele de legközelebb állóra tényleg ne fékezz hacsak nem jön gyalogos.


Majd, ahogy minél többet vezetsz annál jobban fog menni :)

2021. márc. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
nállam is volt olyan hogy elnèzett egy lámpát ès megállt. egy pici rövid dida a figyelj jelzès...
2021. márc. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem jogos a ledudalás szerintem sem, meg a kresz szerint sem, mar behivatkoztak.

Viszont ilyenek vagyunk na, balkán.

Mindenki beleeshet a te, vagy a mögötted erkező helyzetebe is.

Lapozas tovabblépés. Ezentul is inkabb allj meg, mint hogy legyen baleset, mert nem.tiszta a szitu.

2021. márc. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy piti hétköznapi figyelmeztető kürtjelzésből ekkora problémát kreálsz, annak előbb-utóbb az idegrendszered látja majd a kárát.
2021. márc. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
49%
Majd meglatod, ha olyan szituacioba kerulsz, hogy elotted benazik valaki, es neked kell radudalni, nem hinném, hogy ez azt jelenti, hogy hé te hülye, csak egy figyelmezteto jelzes, mert latja, hogy elbizonytalanodtal.
2021. márc. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
24%
Lehet nyomni egy satut és megállni, hogy rebootol a rendszer, meg lehet lassítani és rájönni, hogy mit jelent az a hosszú egyenes vonal a két sáv között.
2021. márc. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Olyan szempontból tényleg nem indokolt megállni, hogy saját sávod nyílik, ami csak akkor derül ki, ha odaérsz (tehát ezt külön nagyon ritkán szokták jelezni, bár van rá példa: [link] )

Viszont ami miatt mégis érdemes kicsit jobban figyelni, az a buszmegálló. Látható, hogy a belső sávból szaggatott vonal is van, hogy a busz ki tudjon sorolni a megállójába. Erre érdemes figyelni.

2021. márc. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!