Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Teljesen kezdő vezetőként...

Teljesen kezdő vezetőként mennyi idő alatt lehet belejönni hosszabb utak vezetéséhez pl.600km egy nap alatt?

Figyelt kérdés
2021. márc. 16. 23:01
1 2
 11/19 Crisopher ***** válasza:
100%
Idő lehet, mire megszokod, és kevésbé fáradsz el. Eleinte még egy 100 km is fárasztó lehet. Meg kell állni, kiszállni levegőzni. És utána lehet folytatni az utad.
2021. márc. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon sokára tudja azt hiba nélkül lenyomni sok ember.

A monotónia iszonyú alattomos valami.

Nagyon sok autós azért megy le az útról vagy bele a szemköztibe mert eljön az a monotónia és kész a baj.

Egyszerűen kikapcsol az agy bizonyos idő után .

2021. márc. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Én először csak az ismert utcákban kóboroltam. Majd kimentem nagyobb forgalolmba, később 100-200 km-es utak.

5-10 év után néha napi 1200-1400 km-es utak. (A végén szinte "kiestem" a kocsiból. Azt hiszem a monoton kerékzaj miatt.)

2021. márc. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

#12 Ennek pont az ellenkezőjét bizonyították kutatások. Az agy nem kapcsol ki, csak a tudatosság veszíti el a fókuszt, de attól a tudatalatti továbbra is figyel és dolgozik. Felmérések szerint ebben az állapotban sokkal kevésbé hibázik az ember, mert a tudatalatti a reflexekre és az ösztönökre épül, nem pedig a pillanatnyi tudatos helyzetfelismerésre, amibe könnyű belehibázni. Ezt magam is tapasztaltam már, 15 éve játszok versenyszimulátorokkal és előfordul, hogy pl. egy verseny közben eldereng a figyelmem pár kör erejéig és mikor utólag visszanézem a köridejeimet, akkor pont azok a körök nem csak hogy a leggyorsabbak, de a legkonzisztensebbek is. Mióta jogosítványom van, azóta ezt élőben is tapasztaltam már sokszor és ez soha nem vezetett semmi rosszhoz, vezetek normálisan (fedélzeti kamera által alátámasztva és bizonyítva).


Ez persze nem közel sem ugyanaz, mint amikor valaki félholtan elbóbiskol.

2021. márc. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Valóban nem mindegy, hogy ezt a 600 kilométert autópályán, vagy "országúton" akarnád lenyomni. Az autópálya annyival könnyebb, hogy mehetsz (kezdőként) végig - közben benzinkutaknál megállva pihenni- a külső sávban egy kamion mögött. Ezért levezheted, amikor megkaptad a jogsit. De nem elrettentő lakott területeken áthaladva sem, csak fokozottabb figyelemre és óvatosságra van szükség.
2021. márc. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Persze, mert igazából nem is a km a lényeg, hanem hogy hány órát vezetsz. Országúton 600 km-hez lehet 12 óra is szükséges lehet, autópályán megvan 5-6 óra alatt.
2021. márc. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Éjszaka, autóút, 110 őzike. Ha elrántom a kormányt, meghalunk a férjemmel, mert szemben kamion, jobbra 2 méteres árok. Pár hónapos volt a jogsim. Utána elindultam egyedül Rómába. 1200 km. Szlovéniában a hegyek közt egy benzinkút mellett az autóban aludtam éjjel, majd mentem tovább. Az olaszokról azt kell tudni, hogy az autópályára ki van írva, hogy "no andate gli animali". Ne hajts mint az állat. Nem nekem írták ki olaszul. Semmi gond nem volt, vissza már egyhuzamban vezettem le az 1200 kilométert. Tehát tőled függ, semmi mástól.
2021. márc. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
67%

600 km levezetni csak autópályán tudsz egy nap alatt.

A vezetés nem olyan nehéz ott, csak a féklámpákat érdemes nagyon figyelni amikor jön a stau... A városi vezetés sokkal nehezebb egy kezdőnek.

2021. márc. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

18as

Dehogyis, Romániában pl nincsenek autópályák, itt nem ritka, hogy 600 km-t tolunk le egy nap alatt, pl 300 km oda, 300 km vissza, és meg is van.

2021. márc. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!