Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tudok kezdeni az agresszív...

Mit tudok kezdeni az agresszív, türelmetlen autósokkal? Vagy bennem van a hiba?

Figyelt kérdés

Mondhatni kezdő sofőr vagyok, nagyjából fél éve van jogosítványom de inkább országúton szoktam közlekedni mint városban. Ha bemegyek egy körforgalomba vagy kereszteződésbe jobb szeretek megfontoltan, biztonságosan behajtani, inkább vigyázok magamra minthogy siessek.

Csak annyi a probléma, hogy a többi közlekedőnek ez nemigazán tetszik.Ilyenkor gyakran agresszívan neki állnak dudálni mint az ökör.


Vajon velem van gond, hogy nem tudom felvenni a kötlekedés ritmusát vagy a többi autós túl agresszív/türelmetlen?

Szerintetek érdemesebb lenne sietősebben közlekedni vagy inkább sz*rjam le a dudálókat?



2020. máj. 22. 15:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Ha gyakran dudálnak rád, akkor valószínűleg bénán vezetsz. Ezzel nem tudsz mit csinálni, talán majd javul a helyzet. Úgy vezess, ahogy biztonságosnak érzed!
2020. máj. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Ha néha-néha fordul elő, akkor engedd el. Ha rendszeres, akkor igen, veled van a hiba.
2020. máj. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk ha kihagysz egymás után 5 tiszta lehetőséget, akkor valamilyen szinten jogos, hogy rád dudálnak. Gyakorold elhagyatott helyen a gyors, lendületes elindulást :)
2020. máj. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

És érdemes lenne kitennem tanuló vezető matricát? Bár nem tudom fél év után mennyire számítok kezdőnek, de hátha akkor kevésbe akarnak meglincselni, ha valami ilyesmi szitu adódik...


Természetesen nem fordul elő minden egyes vezetésem alkalmával, de azért forgalmas helyeken gyakran megesik.

2020. máj. 22. 15:45
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Én nyugodt típus vagyok, sosem dudáltam le még senkit :D

De egy T betű lehet nem ártana az autó hátuljára, pár dudálástól tuti megkímélne :)

2020. máj. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

Én azt veszem észre, hogy sokan nem gondolkodnak előre vezetés közben. Például a körforgalom tipikusan olyan, hogy amikor közeledsz felé, ott általában elég sok időd van figyelni közben a forgalmat, és messziről látni legtöbb esetben, hogy jön-e valami. Nem egyszer volt velem is olyan, hogy előttem ment egy autó, de látszott, hogy a másik irányból jövők még messze vannak, vagy sehol, és már gyorsítottam, hogy haladjunk, az előttem lévő meg befékezett állóra az üres körforgalom előtt, és akkor kezdte el mozgatni a buksiját, hogy elnézzen balra... Ez mondjuk elképesztő, 1 másodperc alatt fel tudom kapni ilyenkor a vizet, de mivel amúgy nyugodt vagyok, próbálok csak magamban üvöltözni, nem dudálom le, mert akkor attól is megijed, és további másodpercekig nézelődhet, hogy mi van.

A megfontoltan körforgalomban haladás is gondolom úgy néz ki, hogy mész tízzel, miközben 30-40 körül is át lehetne menni rajta. Ha így vezetsz, az a türelmetlenebb sofőrökből sajnos agresszivitást fog kiváltani nagy eséllyel. Ilyenek után szoktam én is a lehető leggyorsabban megelőzni az ilyen vezetőt, meg úgy 10 autósból kb 7 szintén.

Ezzel sok mindent nem lehet csinálni, ettől azért ne legyél felelőtlen, ha úgy érzed, hogy nem tudsz biztonságosan gyorsabban vezetni. Hátha idővel, több rutinnal felveszed majd te is a ritmust.

2020. máj. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
39%

Jobb ez így, hogy megfontoltan hajtasz be pl a körforgóba ha bizonytalan vagy. Én körforgóba behajtásnál állandóan betolakodok valaki elé amely nem feltétlenül valami jó megoldás, de sok helyen hosszú perceket nyerhetek vele a forgalom miatt. Egyébként szerintem körforgalom az egyetlen olyan forgalmi csomópont ahova könnyű behajtani mert ha be is vágol valaki elé szinte biztos, hogy meg fog tudni állni így elkerülhető a baleset. Egy STOP táblás kereszteződés egy kicsit annyival nehezebb, hogy jobban fel kell mérned a védett úton közeledő távolságát, sebességét, de lakott területen az is túlélhető. Én ismerek olyan főútvonalat ahova STOP táblás kereszteződésből tudsz felhajtani, viszont mindenki 110-120-al közlekedik rajta. Na ott már veszélyesebb a kihajtás.

Egyébként vezess, fejlődj aztán majd jobban fog az menni. :)


De ugyanakkor megértem a sietősebb, dudálós sofőröket is. Kaptam már olyan hívást rokonomtól, hogy ugorjak már be érte a kórház elé mert lekéste a buszt és mégcsak leülni se tud. Protézist tettek a lábába, gondolhatjátok mennyire lehet kellemes ácsorogni. Na olyan esetben sietek én is ahogy tudok és szidom a "ráérős" sofőröket akik besatuznak zöld-sárga lámpajelzésnél :D

2020. máj. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Óvatosan a T betűvel, mert néhány emberben teljesen fura reakciók jelennek meg, amikor T betűt látnak egy kocsin. Lehet, hogy amúgy megtűrnének, de a T betű miatt elfogy a türelmük. Furcsa előítéletek ezek.


Teljesen jól csinálod. Mindig úgy vezess, hogy azt Te biztonságosnak érzed. Sose hagyd, hogy külső nyomás hatására bizonytalan szituációba kerülj, ez gyakran okoz balesetet.


Én az agresszívnak tűnő sofőröket igyekszem elkerülni, elengedni, ha tudom. Már nagyon messziről lehet látni abból, hogy milyen módon vezetnek. Ha nem tudom elkerülni, és szerinte túl lassú vagyok, akkor így járt. Nem fogok félreugrani a padkára, nem fogom magam kényelmetlen, veszélyes helyzetbe hozni, csak mert ő sietni akar.


Illetve azokat sem teljesen értem, akik szerint a kérdezőben van a hiba, ha ez a dudálás gyakran előfordul. Tegyük fel, hogy valóban nem vezet olyan dinamikusan, fürgén, mint sokan.

És? Ezért le kell dudálni? Szerintem a hiba abban van, aki ilyen helyzetekben ráfekszik a dudára. Tök felesleges. Az előtte lévő autó nem fog hamarabb elindulni, csak még kevésbé fog tudni koncentrálni. Illetve KRESZ szerint is tilos dudálni, kivéve baleset megelőzésére, illetve lakott területen kívül előzési szándék jelzésére.

2020. máj. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha jobb lenne a közlekedési kultúra, vezetni is könnyebb lenne. A körforgalomnak pont az lenne a lényege, hogy fogaskerék-szerűen tudjon bemenni mindenki minden irányból. Ehelyett az van, hogy megy mindenki az előtte lévő seggében, nehogy bemenjen elé valaki a másik irányból becsatlakozva. Én direkt nagyobb helyet hagyok, de még így sem mernek bejönni sokszor. Viszont ha valaki ügyesebb, akkor bőven van lehetősége, meg is szokták köszönni. Pedig ez lenne a természetes, csak hát...
2020. máj. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, a legfontosabb, hogy hagyj magadnak elegendő időt a megfelelő döntések meghozatalàra. Ez a biztonságos közlekedés lényege.
2020. máj. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!