Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van az, hogy 10-ből 5...

Miért van az, hogy 10-ből 5 eset, ha hibázik az illető neki áll feljebb?

Figyelt kérdés

Tehát nem az van, hogy hibázott aztán dudálok és elnézést kér, hanem még neki áll feljebb és mutogat, visszadudál, beleáll a seggembe. Sőt inkább az utóbbi majdnem baleset lett a vége az 4/1 volt amikor elnézést kért a csávó. A másik mellék útról főútra kanyarodott ki a busz mögül elém, visszadudált aztán jött a seggembe. A harmadik észre se vette, hogy ott volt a háromszög szép lassan kijön elém mutatom neki, hogy ott a tábla azt még így rázza a fejét, hogy "mivan kötsög". A negyedik meg ki áll a kereszteződésbe és megsértődik, hogy nem mondok le az elsőbbségi jogomról, azt az is mutogat.


Tehát így, nem értem? Jogosan dudálok, nem azt mondja, hogy bocsi, hanem anyázik... Az ilyen idegbeteg állatoknak miért engednek ekkora felelősséget, potenciális balesetokozók és közveszélyesek.



#Idióták az utakon
2021. márc. 19. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Oké, de mi a megoldási javaslatod?


Ne érts félre, én is utálom, ha valaki nem vállal felelősséget a hibáiért akár az utakon, akár az élet bármely más területén, de ha sokfelé következmények nélkül maradnak tévedések, szándékos rossz cselekedetek, akkor mégis mi alapján várjuk el, hogy pont az utakon, sokszor kiélezett konfliktushelyzetekben reagáljanak egy reggaesztárhoz illő nyugalommal a járművezetők?

2021. márc. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazabol fogalmam sincs. En ha hibazok mutatom a bocsit kesz helo. Pedig en aztan maga vagyok a megtestesult idegbeteg
2021. márc. 19. 19:45
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos ezért kellene szigorú szablyozás arra, ki ülhet a volán mögé és ki nem. Piszchológiai alkalmasságival és bizonyos szintű értelmi szinttel.


Nyilván a többségnek ezzel ugrana a közúti játékszere.


Egyszerűen az a baj, hogy a legprimitívebb. értelmi fogyatékosság szintjén lévők is megkapják a jogosítványt, de ha nincs akkor sem azzal megy a kocsi.

2021. márc. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Az értelmi fogyatékosságnak nem sok köze van ám ahhoz, hogy hogyan reagálsz egy hibádra. Ez sokkal inkább az érzelmi intelligencia, fejlettség és az önkép, önismeret függvénye. A pszichológia rovatban szerintem sokkal messzebbre jutna ez a kérdés. (Komolyan. )
2021. márc. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Azért, mert magyarok vagyunk...

Vezess egy kicsit Ausztriában. Sokkal stresszmentesebb

2021. márc. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most komolyan be kell kameraznom az autot, hogy ha tettlegességig fajul a dolog tudjam bizonyitani az igazam? Mert egy rendor se szaladt a mentsegemre ilyen helyzetekbe mar pedig elsobbseg meg nem adasat birsagoljak, az meg a masik hogy robogos a rendor elott ment at a piroson engem meg azert megallit mert sargan atmentem az meg azt mondja piros volt es hogy az elotte levo keresztezodesben lattak de utana erdekes nem buntettek meg, mert tudjak hogy van ott kamera
2021. márc. 20. 00:24
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Feltételes reflex az oka ennek. Így reagálnak a saját hibájukra. Hasonló ez ahhoz, mint mikor belerúgsz az ágy sarkába és utána elkezded szidni a jó édes anyját szerencsétlen ágynak aki semmiről nem tehet. :D

A legjobb módszer ékes példát venni az ágyról és úgy tenni mintha meg sem hallanád.

2021. márc. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem az van, hogy te a hibázó járművezetők megfegyelmezésére akarod használni a kürtöt!


Én pl. csak akkor használom, ha bevásárló központ parkolójában haladok és tolatna ki elém az illető, de már nem tudnék megállni, ha ő nem állna meg, olyan közel voltam már hozzá és a kormányt sem tudnám elrántani mert szemből jönnek.


Folyamatosan fékezek szabályszegő, elsőbbséget meg nem adó autósok miatt, de nem dudálok, megpróbálom kivédeni a helyzetet.

Ha zavaróan nagy sebességgel közelíti meg a stop vonalat, akkor inkább én állok meg, nem akarok satuzni, meg koccanni.


Kereszteződésbe beállás: ha nagy a forgalom, volt már hogy én is beálltam a balról jövők sávjába, csak úgy engedett el a másik oldal is.

Az kövezzen meg, aki még nem csinált ilyent.


Hidd el, már nálam is volt olyan, hogy a velem szembe előző a középső ujját mutogatta...

2021. márc. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem fegyelmezesre, hanem arra hogy vegye eszre hogy hibazott...


Lenyeg hogy en nem akarok ugy kozlekedni ahogy te, folyton fekezgetes masok miatt stb..


Amit te csinaltal nagy forgalomba az oke, de az hogy megyek 60-al es ha nem huzom arrebb a kormanyt akkor leviszem az orrat az mar sok. Es igen nem akarom arrebb huzogatni a kormanyt masok miatt.


Persze vegyek eszre hogy hibaztak... hogy utana bocsanatot tudjanak kerni.. mert a legtobb meg egy veszvillogo felvillantas nelkul megy tovabb

2021. márc. 20. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!