Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha az utca elején megállni...

Ha az utca elején megállni tilos tábla van jobb oldalra 92 méter, de van a végén egy szabad füves terület az úttest mellett, akkor oda szabad állni, ha nem érintem az úttestet?

Figyelt kérdés
Budán próbáltam parkolni, de kegyetlen a helyzet, amit én nem tudtam, mert vidékről jöttem fel és csak így sikerült, ahogy leírtam. Ez egy kis utcában történt és senkinek sem vagyok útban. Vajon lesz bírság, mire visszamegyek, vagy így szabad?
2021. márc. 23. 09:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Fuves teruletre, hacsak nincs kifejezetten parkolonak kijelolve, egyebkent sem szabad parkolni. Ha arra jar a kozteruletes, siman megbuntet, nem nagyon erdekli hogy szerinted milyen kegyetlen a parkolasi helyzet vagy mennyire ultrafontos volt autoval odamenni.
2021. márc. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Lesz bünti. Zöldterületen ugyanúgy szabálytalan, mint tiltó táblánál.
2021. márc. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A Kék golyóba jöttem varrat szedésre, mert rákos vagyok és bocs, hogy ilyen betegen nem a tömegközlekedést választom!
2021. márc. 23. 09:23
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos a kozterest nem erdekli h rakos vagy.
2021. márc. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
KRESZ szerint parkolhatsz, közterület felügyelő meg fog büntetni.
2021. márc. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A megállni tilos tábla az úttestre vonatkozik. A zöld területre parkolást az önkormányzatok tiltani szokták.

A kórháznak van húsz helye, amit a kezelőlappal lehet igénybe venni.

Nagyon kevés, és az egész környék zsúfolt.

A mozgáskorlátozottak mehetnek csak be.

Ha megbüntetnek, esetleg méltányossági alapon kérheted az elengedését (az kezelőlapot bemutatva), de kicsi az esélye, hogy elengedik, meg hát külön utánajárás.

2021. márc. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
6# Köszönöm, akkor te ismered a környéket. De nem ott álltam meg, hanem jóval arrébb, feljebb, egy kis utcába. Sokat sétáltam a kórházig, de most itt vagyok a kocsinál és megúsztam a büntetést, ami akkor jogos lett volna.
2021. márc. 23. 10:29
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a parkrongálás című zöldterületre parkolást még súlyosabban szokták szankcionálni, mint a tilosban parkolást.
2021. márc. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Egy kerítés előtt volt két autónyi sáros rész, azt azért nem nevezném parknak.
2021. márc. 23. 11:35
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Még az a "sáros" rész is zöldfelületnek minősülhet helyi rendelet szerint, csak már biztosan sokan odaálltak korábban, azért lett olyan, amilyen. Az ilyen helyeket kerüld el, mert egyből ugrik rá a közteres.
2021. márc. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!