Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autós kamera elég nyomozáshoz?

Autós kamera elég nyomozáshoz?

Figyelt kérdés

Üdv!


Ha olyat rögzítek, ami szabálytalan, és beküldöm, az elég a nyomozás elrendeléséhez?

Nem olyanra gondolok, hogy ráment valaki a záróra, csak pl. a minap egy kocsi a pirosnál állva elindult és további 1 piroson is átment, a többi kocsi közé hajtva, mint valami megkül. jelzés nélküli civil mentős. Már vártam a csattanást.

Kérdeztem a rendőröket, erre válaszul egy 40 soros, paragrafusokkal tűzdelt litániát kaptam vissza, amiből sem az igen, sem a nem, nem derült ki.



2021. ápr. 27. 09:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%
ha feljelented, akkor igen
2021. ápr. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
1%
Ja, most már kezdődik az árulkodás? Bp-i autósoknak küldd el, ha akarod. Max ha BP.
2021. ápr. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
31%

Nem. Nyomozáshoz feljelentés kell.

Vagy te teszel feljelentést, vagy ők hivatalból, ha indokolt.

Az ilyen önkéntes rendőri videókbó nem lesz semmi.

2021. ápr. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%

2-es, nem az árulkodás kezdődik, hanem a közlekedési szabályok minden korábbinál hatékonyabb betartatása. Ha tudod, hogy a szabálytalanságodnak nagyobb eséllyel lesz nyoma, következménye, akkor nyilván kisebb csábítást érzel pl. a sárgát meglátva a fék helyett a gázt választani , óriási kockázatot vállalva feleslegesen .


Ez már nem az 50-es évek, itt objektív szabályrendszer szerinti, pontosan rekonstruálható és rögzített eseményekről beszélünk ám.

2021. ápr. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
26%
Közlekedési szabályok betartása? Hol? Ebben az országban segítek SEHOL. Minden nsp autózok és gyaloglok. Senki nem akar betartani semmit. Kap egy ejnye bejnyét, meg 10-50eFt-os bírságot azt megy tovább. Nincs visszatartó erő.
2021. ápr. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%

Nekem a kedvencem az, hogy mindig azok jönnek ezzel, hogy árulkodás, spicliség, kommunizmus, Kádári kor, önkéntes rendőr, akik rendszeresen, tudatosan telibe szarják a szabályokat és van félnivalójuk.


Nyilván igyekeznek szépíteni, hogy mindenki átcsúszik a piroson, mindenkivel megesik, hogy záróvonalon előz. Apró "hibákkal" igyekeznek védeni a maguk közveszélyes szabálytalanságait.


Persze ha az agresszivitásukból baleset keletkezik, akkor a vétlen félnek mindent a szemére hánynak. Vakegér, tötymörgős, hát miért nem nézett tükörbe, miért nem engedte be, stb.


Érdekes módon az agresszort meg letudják a semmitmondó mosdatással, hogy "mindenki hibázik" vagy egyenesen támadnak, hogy "az vesse rá az első követ aki még nem csinált ilyet". Aztán ha kijelented, hogy nem b+ nem csináltam ilyet, hogy 150-el belvárosban telibe vertem 5 autót akkor is megmagyarázzák, hogy én hazudok.

2021. ápr. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
60%

6-os! Tudatosan soha nem szabálytalankodok. Amennyire lehet, előzékeny vagyok. Persze apróbb hülyeségek becsúsznak.

Mégis hányok az ilyenektől.

2021. ápr. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Én ezt ahelyett tenném, hogy utánamegyek, leszorítom az útról és ledurrantom a g__be, de ez kapásból felfüggesztett lenne.

A sok korlátolt, aki szerint ez árulkodás, biggyesszen már ide egy választ arra, hogy valóban nem érdemelné meg, aki átrepülve a piroson bevágódik eléd, miközben mondjuk a gyerekedet szállítod, hogy minimum felnyomd a jardon, hamár szétcsapni nem lehet? Hajrá, várom! Valóban én lennék az inkorrekt? Hmm??

2021. ápr. 27. 11:57
 9/22 anonim ***** válasza:
4%
Fenntartom, hogy az árulkodás nem szép dolog, de eddig érintettségről nem volt szó.
2021. ápr. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
46%

…no meg gyakran bukkannak fel itt olyanok is, akik kifejezetten azért akarnak kamerát a kocsiba, hogy vadászhassanak a szabálytalankodókra. Az tényleg undorító.

Ha veszélybe sodornak, akkor is érdemes gyorsan túllépni rajta, de ha feljelentés mellett döntesz, az valahol érthető.

És igen, a felvétel bizonyítékként felhasználható.

2021. ápr. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!