Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van olyan hátsó szélvédőre...

Van olyan hátsó szélvédőre szerelhető tükör, ami segítené a parkolást?

Figyelt kérdés
Ami lefelé néz és nagyjából be tudom lőni meddig mehetek még hátra, mert meredek fenekű hatchback-em van és amikor még 70 cm van mögöttem akkor már úgy érzem, hogy épp nekimegyek a mögöttem levőnek, hiszen se a középső tükörből se a visszapillantóból nem érzékelem rendesen a távolságot.

2021. márc. 6. 15:29
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%
Tolatókamera/tolatóradar.
2021. márc. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
#1: Leszívja az akksit és macerás a beszerelése. Fúrni/faragni/kárpitot szétbontani. Nekem az nem hiányzik.
2021. márc. 6. 15:32
 3/28 anonim ***** válasza:
78%
Legolcsóbb ha kiszállsz, megméred, utána vissza a volán mögé.
2021. márc. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
64%

Régebben valahol láttam.

Most csak ezt találtam:

[link]

2021. márc. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tanulj meg tolatni.
2021. márc. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
88%

Tehát:


1. Ferdehátúd van, amivel a legkönnyebb parkolni, hisz kicsi (a kombikhoz képest), plusz ha kinézel a hátsó ablakon, akkor pontosan látod meddig mehetsz, mert az autónak nincs kilógó hátulja, (a lépcsőshátúval ellentétben).

2. Ennek ellenére sem tudsz vele parkolni, pedig elvileg van jogsid.

3. Elmondásod szerint egyik tükörből sem tudod megállapítani a távot, ami jogos, de az még csak véletlenül sem jutott eszedbe, hogy mondjuk arra fordítsd a fejed, amerre mész (hátrafelé) és kinézz az ablakon. Hátrafordulni már túl nagy mutatvány, te ebből a förtelmes kényelmetlenségből bizony nem kérsz. HÁTRANÉZNI? MÉG MIT NEM?!

4. Amikor javasolják neked az egyetlen értelmes megoldást, akkor nem csak hogy nem tetszik, de még az érvelésed is értelmetlen.


Bár abban tévedek, hogy a tolatóradar az egyetlen értelmes megoldás. Van egy annál értelmesebb is: menj vissza órát venni. Ne haragudj, de aki egy kis ferdehátúval nem tud tolatni/parkolni, az nem való az utakra.

2021. márc. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Milyen ferdehátúról beszélsz? Pont azzal a legnehezebb tolatni, mert olyan meredeken van a segge, hogy nem tudod síkban belőni. Egy szedannak jól látni a csomagterét és nagyobb ablaka van az enyémmel ellentétben, ami olyan mint egy lőrés (fabia).

Jogsim van, hátra is szoktam fordulni, de úgyse lehet jól érzékelni.

2021. márc. 6. 15:49
 8/28 A kérdező kommentje:
Amúgy meg jól nyomod az észt. 100-ból 98 mai kombin/szedánon már min. tolatóradar van.
2021. márc. 6. 15:51
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem szívja le az akksit mert a tolatólámpára van kötve ha normálisan van megcsinálva.

Sajnos muszály barkácsolni ha akarsz egyet,én nem ismerek más megoldást.

2021. márc. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
91%
Vagyis -a te logikád szerint- minden 100-ból 98-nak az akkumulátorát tölteni kell kéthetente, mert leszívja a tolatóradar. Ugye? ;)
2021. márc. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!