Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vezetés ismeretlen helyeket/vá...

Vezetés ismeretlen helyeket/városokban?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Van egy 50-es robogóm, amit itt a közelbe (Vácon) szoktam használni, messzebbre még nem nagyon mertem menni. Az a helyzet, hogy a tanfolyamon nem igazán tanítottak meg semmire, max nagyon az alapokat.


Tudom jól, hogy ez nem egy erőgép, és nem fogok vele elmenni Nyíregyházára, de azért a környező városokba ellátogatnék,de ahogy mondtam, eddig még nem mertem. Ezt a várost ismerem, mint a tenyeremet, majdnem mindegyik kereszteződést fejből vágok, ki ad elsőbbséget kinek, honnan.


Amikor azonban ismeretlen helyekre megyek (1-2 várossal odébb), ott sajnos nem vagyok ilyen magabiztos, rástresszek az egészre, és buta hibákat követek el. Alapból nem is szeretek lakott területen kívül menni, mert már városban az én 50-es tempómnál is letolnak a sávomból, el se képzelem mi lenne, ha ugyan ennyit mennék 90-es helyeken.


Ti miket szoktatok csinálni, amikor teljesen új helyeken mentek, ahol még nem voltatok és nem ismeritek az ottani kereszteződéseket, utcákat, helyeket? Miket ajánlanátok nekem, hogy ne stresszeljem el?


Ez lesz a 2. motoros szezonom, és elkeseredve érzem magam, hogy ezek nem kisujjból kirázva jönnek már. Nektek mennyi idő volt, mire magabiztosan tudtatok menni akárhol?



#KRESZ #robogó #városi vezetés #Ismeretlen városok
2021. máj. 1. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem mersz menni, mert nincs gyakorlatod, mert nem mersz menni, mert nincs gyakorlatod, mert nem mersz menni, mert...


Szerintem érted a lényeget és rájössz a megoldásra.

2021. máj. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy kell vezetni más városokban is. Menni kell, különben sosem lesz rutinod.

Lakott területen kívül mehetsz a kerékpárúton és akkor nem kell a száguldozó autók és kamionok között menned.

2021. máj. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Külterületen az 50-es robogó, a maga maximális 40kmh sebességével nagyon veszélyes. Azt ajánlom, hogy csak végszükség esetén menjél. Budapestet is kerüld, mert hamar az útpadkán kötsz ki.

Ezektől eltekintve, a jogosítványod nem Vácra szól, más városokban is tudsz közlekedni megfelelő körültekintéssel.

2021. máj. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
3 majdnem minden 50es robogoval lehet menni legalább 60t,. kétüteművel 70.
2021. máj. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Még szép, hogy lehet.


Egyébként én Nyíregyházi vagyok és itt fordítva jellemző. Általában a tizenéves gyerekek a robogóikkal meg crossmotorjaikkal szoktak minket autósokat letolni.


Múltkor is az volt a szerencsém, hogy pont egy buszöböl volt mellettem mert egy hülyegyerek megpróbált megelőzni miközben jöttek szemből.


Egyébként gyakorolj sokat, eleinte ha félsz kérj meg valakit menjen mögötted autóval/még jobb ha hasonló kaliberű motorral teszi ezt és közlekedjetek együtt. Egy idő után kialakul egy bizonyos fokú rutin és elmúlik a rettegés.

2021. máj. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Új helyen felértékelődnek a jelzőtáblák. Vácon tudod, hogy hol nem kell elsőbbséget adnod, de új helyen hasznos információ a főútvonal tábla vagy a hátulról látszódó macisajt/stoptábla. Szintén fontossá tudnak válni a sávokat jelző táblák, lehet, hogy Vácon 2×2 sávos az út, de mondjuk a BAH-csomópontban sokat segítenek a besorolásban.
2021. máj. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!