Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy videófelvétel alapján...

Egy videófelvétel alapján hogy lehet bizonyítani, hogy ki vezetett?

Figyelt kérdés

Most, hogy a bpi. autósok videóit azonnal megkapja a rendőrség, felmerült bennem ez a kérdés.

Ugyanis nekem például három autóm van, mindhárom apukám nevén van a biztosítás miatt.

Viszont ő legalább 10-12 éve nem vezetett, bár a jogosítványát hosszabbítgatja de már sosem fog vezetni.


Természetesen nem véletlen kérdezem, mert én magam is egy közúti veszélyeztető vagyok, ugyanis mindig hajnali 3-4 körül indulok dolgozni, és útba esik egy olyan lámpa ami sosincs kikapcsolva, és ha mondjuk pont egy váltásnál érek oda, azaz épp pirosra vált akkor kereken 10 percig ott állok.

Na hát én nem szoktam.

Szándékosan van így megcsinálva, hogy elkerüljük a szóban forgó kisváros belvárosi részét, csak a kerülőút meg 15 perccel hosszabb.

Na mindegy, nem magyarázom, velem azonos irányba szoktak autók jönni, keresztirányú forgalom viszont nincs, konkrétan nulla ebben a korai időpontban.


Ha előbb-utóbb felvesz valaki, akkor gondolom csak pénzbírságot kaphatok a felvétel alapján, nem?

Mert azért vicces lenne ha apukámat kipontoznák, úgy hogy soha nem vezet. Ő meg nyilván nem fogja azt mondani, hogy én vezettem.



2021. máj. 2. 19:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

Mondjuk úgy, hogy felismerhető vagy a felvételen?

Egyébként grat a mentalitáshoz. Remélem vasúti átjárón is így mész át

2021. máj. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs megállítás, az üzembentartó (jelen esetben apukád) kapja a csekkeket.

Büntipont, szintén csak megállításnál van.

2021. máj. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
Valóban vicces lenne, ha apukád kapna büntetőpontokat. Ha én lennék az apukád olyan jót nevetnék rajta, hogy a visszakézből kapott pofontól felkenődsz a falra, ha már nem akarod a saját biztosításodat fizetni és saját tetteid következményét vállalni. Nem lenne egyszerűbb írni a forgalomkezelőnek, hogy 22-06 között váltsák villogó sárgára a kereszteződéseket, ha már úgy is olyan kisváros hogy senki nincs hajnalban az utakon?
2021. máj. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

#1, ez közlekedési kameráknál nem így működik.

A kutyát nem érdekli (amíg nem okoz balesetet), hogy ki vezetett.

Objektív felelősség vállalás alapján küldik a csekket, és ennyi.

A többit az üzembentartónak kell lezongorázni a használóval.

2021. máj. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Én egy ilyennél kiszállnék az autóból, odamennék a vezérlő dobozhoz és kikapcsolnám a lámpát, ha kell minden hajnalban. Nálunk nagyvárosban, Budapest mellett ha valamiért sárga villogóba kapcsol egy lámpa, az egy hétig úgy van, lehet ahhoz se nyúlna senki és egy hétig villogna.
2021. máj. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Biztos látszana egy hátulról készült fedélzeti kamerás felvételen, hogy ki vezeti az autót. :)

3-as de nem te vagy az apukám, mivel te csak egy keménykedő fotelhuszár vagy, aki még ahhoz is hülye, hogy megértse, a biztosítás azért van apukám nevén mert úgy olcsóbb, és egy szóval sem volt leírva, hogy ő fizeti.De semmi gond, egy ilyen válasz után nem csodálkozom, hogy a szövegértés sem megy.

Szerencse, hogy itt vagy és eszedbe jutott, hogy írni kéne a lámpa kikapcsolása miatt, de mivel a szövegértés nem annyira megy, leírom még egyszer, hogy direkt van így, tehát nem akarják kikapcsolni, akkor sem ha írok, és akkor sem akarták kikapcsolni mikor a szomszédos városok nagyjai kérték ezt.

Remélem azért nem lettél rosszul, hogy ilyen kemény szabályszegő bűnözőkkel élsz egy országban mint én, mert látom nagyon felzaklatott a kérdés, bár ez a silány életetnek tudható be.


Annak örülök, hogy csak csekk jön, ha havonta egyszer kapok érte egy 50-est akkor is megéri, csak a lényeg hogy ne tudjanak kipontozni :)

Egyébként a lámpa berhelése szerintem letöltendővel is jutalmazható, főleg ha emiatt baleset történik, szóval én azt nem erőltetem, csak békésen átgurulok rajta ahogy sok más autós is teszi.

2021. máj. 2. 20:07
 7/11 anonim ***** válasza:

"a biztosítás azért van apukám nevén mert úgy olcsóbb, és egy szóval sem volt leírva, hogy ő fizeti"

Kérdező! Az megvan, hogy a biztosítás nem autóra szól, hanem személyre?

A kutyát nem érdekli, hogy ki fizeti, viszont ha te okozol balesetet, az ő autójával, és az ő biztosításával, arra a gatyád rá fog menni, meg még fatert is le fogják húzni.

2021. máj. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

#4: A kérdező a beazonosításra gondolt, fedélzeti kamera alapján, nem forgalomfigyelő kamerára.


De mindegy is, ekkora gyökér úgyis át fog menni akkor is, ha azt írjuk, hogy letöltendő jár érte, amíg meg nem fogják

2021. máj. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hol van ez a kisváros és ez a lámpa?

Ideális helyszín eladni a biztosítónak egy roncsot a kérdező kötelező biztosításának terhér, úgy hogy közben egy közveszélyes közlekedőnek is be lehet vonatni a jogosítványát. Tilos jelzésen áthaladva baleset okozása... megvan?

2021. máj. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9-es


Na látod, ez az ami nem fog összejönni, mert tudod bármilyen fura is körül szoktam nézni, hogy jön e valaki, ezért sikerül 5 éve balesetmentesen átjutnom minden reggel.

Úgyhogy a biztosítási csalásodat (ha már ilyen szabálytisztelő vagy) sajnos nem fogod elsütni sehol sem :)

2021. máj. 2. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!