Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Üdv!Piroson átmentem szerintük...

Üdv!Piroson átmentem szerintük de szerintem nem! Oldalról készült egy felvétel amin az én lámpám nem látszik viszont a rendőrautó kamerájának felvételei alapján az ő lámpájuk piros/sárga volt mikor a kereszteződés kb közepén járok. Ez bizonyíték??

Figyelt kérdés
Közigazgatási eljárás indul, mert nem fogadtam el a helyszíni bírságot. Az bizonyítéknak számít jelen esetben hogy az ő lámpájuk mit mutat? Ki tudja a sebességem? Ki tudja pontosan sárga,piros volt e? Mert ugye a kettő közt van 8 pont ...

2021. máj. 3. 13:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Igen, egyértelműen. A keresztirány piros/sárga jelzésre a te piros jelzésed után 1-2 másodperccel jelenik csak meg. Ez egy biztonsági rés, pont az ilyen figyelmetlen sóförök miatt, mint te.
2021. máj. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nekem sárga volt maximum! Ez egy kanyarodó emelkedőről egyenes áthajtás volt a főúton keresztül. Jelzem megmutatták a videót ami készült. Mikor nekik váltott pirosról sárgára kb a közepén túl mire zöld lett elhagytam a kereszteződést! Az ég világon senkit nem veszélyeztettem!
2021. máj. 3. 13:24
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Az a peched, hogy a lámpaciklus időbeállítási pontosan ismertek, tehát ha az van a videón, ahogy a keresztirány lámpája vált, abból a tiéd is pontosan kiszámítható. Ki fog derülni, hogy sárgán vagy piroson mentél át és ennek megfelelően fognak eljárni. De amit az első írt, az alapján nem sok jóra számítanék, valószínűleg piros lehetett már :-(
2021. máj. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is piroson mentél át.

Nem is közúti veszélyeztetés miatt állítottak meg.

2021. máj. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ki fog derülni előbb utóbb! Ha teli piroson megyek át a videó alapján is annyi idő alatt nem hagyom el a kereszteződést mint amennyi idő alatt elhagytam, ebben a rendőrökkel is egyetértettek.
2021. máj. 3. 13:50
 6/21 A kérdező kommentje:
*rendőrök is
2021. máj. 3. 13:54
 7/21 anonim ***** válasza:
84%

Az ok, hogy már nem láttad a pirosat, amikor váltott. De sárgán is TILOS átmenni, kivétel, ha biztonságosan nem tudsz előtte megállni. Ha a kereszteződésben vált rád a piros, akkor kiszámítható, hogy lett volna időd a sárga jelzésnél megállni.

Próbálkozhatsz pereskedni, de ezt nem magyarázod ki.

2021. máj. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Semmit nem akarok pereskedni, pusztán a rendőrökkel mivel normálisak voltak nagyon, megeggyeztünk hogy az ő javaslatukra "fussunk még egy kört". A sárgát elismerem és vállalom is a bírságot érte de a teli pirosat nem.
2021. máj. 3. 15:05
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
küzdj!
2021. máj. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
52%

Mindegy mit vállalsz, a tilos jelzésen áthaladásért fognak büntetni, téged nem kérdeznek meg hogy vállalod-e.

A sárga jelzés időtartama három másodperc. Ennyi idő alatt meg kell tudni állni előtte. Vagy ha már túl közel vagy, még bőven a sárgán átérsz.

2021. máj. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!