Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben az esetben ki volt a hibás?

Ebben az esetben ki volt a hibás?

Figyelt kérdés
Egy kereszteződés után(5-10 méterre) állt egy autó szabálytalanul(egész sávomat elfoglalva), én már a kereszteződés előtt kicsivel elkezdtem irányjelezni balra, mert láttam, hogy jön egy autó szemből, és amikor elmegy, lendületből(nem kell megállnom) ki tudom kerülni a szabálytalanul parkoló autót. Erre bejön a sávomba a szembejövő, mert azt hiszi a kereszteződésben kanyarodok balra, ő is (neki) balra akart kanyarodni. Ebben az esetben ki volt a hibás, csak hogy tanulhassak belőle? Mit kellett volna máshogy?
2021. máj. 19. 02:26
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy főútvonalon haladtam
2021. máj. 19. 02:27
 2/32 anonim ***** válasza:
17%

Senki nem volt hibás, egyszerű félreértés.

Én ilyen esetben nem szoktam irányjelzőzni, pontosan ezért, mert azt hiszik, hogy kanyarodni akarok. Az, hogy ki fogod kerülni az álló autót egyértelmű,

szerintem felesleges jelezni, bár igaz, a kresz szerint kell.

2021. máj. 19. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim válasza:
91%

Te voltál a hibás, mivel ugyan az irányváltás megkezdése előtt jelezni kell a szándékot, de nem annyival előtte, hogy az félreérthető legyen.


Magyarul, szépen lassítanod kellett volna, megvárni míg tiszta a terep, körülnézni jelezni és menni.

2021. máj. 19. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Én úgy tanultam, hogy fékezés előtt kell irányjelezni, és ugye ha nem akarok beleszállni 50-nel a parkoló autóba, akkor fékezni kell. Irányjelezni azért kell, hogy a mögöttem levő tudja mit akarok, ne kezdjen megelőzni, amikor én is kerülnék ki valakit. Értem az ő szemszögéből is a dolgot, bár szembesávba menni, akkor is ha balra kanyarodnék, elég necces…
2021. máj. 19. 02:54
 5/32 anonim ***** válasza:
88%
Nem értem teljesen a helyzetet, a szembejövő a "te sávodba", tehát neki szembe sávba ment be, hogy onnan balra kanyarodjon? Miért csinál ilyet, miért nem a saját sávjából kanyarodik, ahogy kell? Ez nekem nem tiszta.
2021. máj. 19. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Igen, mert nem egymást megkerülve akart balra kanyarodni. A parkoló autó után közvetlenül átjött. Semmi baj nem lehetett volna, ha szabályosan akar ő balra kanyarodni(vagy ez is szabályos?)
2021. máj. 19. 03:23
 7/32 Beviz Elek ***** válasza:
24%

Szabály szerint ő a hibás, neked kötelességed irányjelzőzni ha kikerülöd az autót, arról nem tehetsz hogy pont ott volt egy kereszteződés is. Ettől függetlenül én nem jeleztem volna ilyen korán hogy ne legyen félreérthető, amíg jönnek szembe addig úgysem tudnak előzni, esetleg kirakom amikor már (szinte) egyvonalban van a 2 autó.


Gondolom ez lassú gurulótempónál történt, egy autó hossza 4-5m, a kereszteződéstől 5-10méterre parkolt a másik, tehát neked a lendületből kerülés jó esetben is 2-es alapjárat, mire számítottál, valaki 90-nel elvereti melletted? Ha jól sejtem egy amatőr kicsit túlgondolta a helyzetet és ez volt a fő hiba, a másik pedig ugyanilyen amatőr volt és/vagy nem gondolta hogy te ennyire az vagy.

2021. máj. 19. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
61%

Nyilván nem szabályos, amit csinált, ahogy a tiéd sem. Mindketten csavartatok egyet a kresz szabályain a szerint, ahogy ti magatoknak kényelmesebbek láttátok. Ő átment a szembe sávban, te meg megtévesztően irányjeleztél, mert lusta voltál megállni.


Legközelebb egyszerűen állj meg. Ha a te sávod korlátozott és át kell térned a szembe sávba, de ott meg van forgalom, akkor neked meg kell állni. Pont. Megállsz, megvárod, hogy tiszta legyen a szembe sáv, aztán mehetsz.

2021. máj. 19. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
55%

Jól értem,hogy ő ment át a te sávodba,te pedig a korai irányjelzővel megtévesztve okoztad ezt?

Ha így volt,akkor szerintem őt fogják kihozni hibásnak,mert az irányjelző használata csak szándékot jelez ,de végül nem fordultál el és neked volt elsőbbséged a főúton egyenesen haladva.

Főútra kikanyarodásnál pl mindig meg szoktam várni,hogy leforduljon a már indexelő autó.Családban történt eset volt...akkor tanultam meg,hogy az indexet van aki csak úgy "hobbiból" is nyomkodhatja,nem muszáj utána elfordulni.

Egyébként meg egy sima félreértés volt,amelyet mindketten benéztetek.

2021. máj. 19. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
21%
Te komolyan nem fogtad fel, hogy egy kereszteződésben balra indexelsz, de egyenesen mész az megtévesztő és szabálytalan? Te vagy a hibás. Az más kérdés, hogy ha jól csavarod a szót, esetleg fizetsz 10-20k-t egy ügyvédnek, akkor a #9 által említettek miatt rá lehet verni legalább részben a másikra a felelősséget. De azt már nehéz lesz megmagyarázni, hogy az index mellett még át is húzódtál már a másik oldalra.
2021. máj. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!