Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Maszkviselés szempontjából mi...

Maszkviselés szempontjából mi számít már egy megálló/állomás területének?

Figyelt kérdés

Ugyebár a hangos bemondók hangsúlyozzák, hogy a tömegközlekedésen és a megállókban is kötelező a maszkviselet. Mi számít a megállónak? Csak a sáv, ahol felszállnak? vagy ha messzebb van a fedett pad része, akkor az is?

Mi van pl. a Deáknál, ahol van legalább egy tucat megálló, busz, metró, villamos, troli, stb. akkor most az egész deák téren kötelező a maszk, mert kvázi körbe veszi a bkk?



2021. máj. 26. 12:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
30%

9, a BKK, amire a kérdés is vonatkozik (mer'ugye a Deákon nemigen van máv...) csak ma jelentette be, hogy nem kötelező a megállóban a maszk.

[link]


Úgyhogy bármennyire is belém akartál kötni, amikor még a kérdésre válaszoltam, helyesen írtam, hogy kellett a maszk.

2021. máj. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Elnézést kérek mindenkitől, hogy kisebb vita alakult ki miattam.

Viszont akik agresszívan belém kötöttek, azoknak kis kitérő: én egész idő alatt nagyon szigorúan betartottam a járványügyi intézkedéseket. Sőt, még inni se mertem az utcán, mikor még ott is muszáj volt hordani. De mostmár fél Magyarország be van oltva, a covid osztályok száma jelentősen csökkent, és én végre szeretnék minél több, nyári friss levegőt szívni, amikor tudok. Természetesen, hiába vagyok oltva, fertőzhetek. De az magára vessen, aki nem élt az oltás lehetőségével és "miattam" súlyosabban kapja el a covidot, mint ahogy teszem azt, én kapnám el.

Rohadtul elegem van, hogy másokra kell gondolni és másokon segíteni, mert rám se sokan gondoltak.

2021. máj. 27. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!