Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha lejárt a szemelyi igazolván...

Ha lejárt a szemelyi igazolványom akkor egy közúti ellenőrzésnél megbüntethet a rendőr?

Figyelt kérdés
2021. jún. 14. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
A vészhelyzet alatt, és még utána valameddig (nem tudom fejből, és lusta vagyok utánanézni, valamit csinálj te is) a lejárt személyi is érvényes. A rendőrt nem különösebben érdekli a dolog, általában szól, hogy lejárt és kész. Ha van jogsid, belföldön az is jó.
2021. jún. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
81%
A (kártyás) jogsi (és amúgy az útlevél is) ugyanúgy alkalmas a személyazonosság igazolására, mint a személyi. Gyakorlatilag már jó ideje csak jogsit meg forgalmit kér a rendőr.
2021. jún. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
A 61%-os kis gyökér leírhatná hogy mi baja van, mert mindkét válasz amit lepontozott, helyes.
2021. jún. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Közúti ellenőrzésnél a jogsid pont olyan, mint a személyi. Amúgy nem büntet, mert most nem csak pandémia, de hatalmas fejetlenég is van.
2021. jún. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha van más okmányod, amivel tudod magad igazolni biztos nem fog.

Amúgy se büntet meg, maximum szól hogy lejárt.

Ha nincs még meg a kártyád, de van az igénylésről papírod azt is elfogadják.

2021. jún. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Engem 30 ezerre büntetett két fiatal rendőr, egy faszi, meg egy szőke csaj. A személyim 6 éve volt lejárva, a jogsim meg vagy 10 éve nem volt megújítva és pont vezettem. Van ez így. Először feldobták a megvesztegetős labdát, 10 perc rádiós segítségkérés után visszajöttek a kocsimhoz és megkértek, hogy szálljak ki. Elmentünk a kocsi mögé és feltették a szokásos kérdést, hogy "hát mit csináljunk most magával?". Mondom egy kisebb helyszíninek nagyon tudnék örülni, de végül is mindegy, csak ne fájjon... Azt mondta a faszi, hogy "tudja, hogy 125 ezer forintra is büntethetnénk?". Mondom, hát, ha így van, akkor gondolom kapok csekket és be fogom fizetni, nem tudok mit tenni. Visszamentek a kocsijukhoz kitölteni a papírokat és pár perc múlva visszajöttek, hogy 30 rongy bünti és húzzak egyenesen haza, ne vezessek. De, mondom én most a vonathoz megyek és majd csak este megyek haza. Széttárta a kezét és mondta, hogy hát, most akkor erre mit mondjak... Viszlát! :)
2021. jún. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Megbüntet ha hagyod.én biztos nem hagynám. Akkor már inkább jelentsen fel, és a bíró majd annyit mond: ejnye bejnye
2021. júl. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!