Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért kapkodják más hibája...

Miért kapkodják más hibája miatt néhányan össze vissza a kormányt?

Figyelt kérdés
Lefékez előtte, bevág elé, kivág elé... A hátul lévő autó általában össze vissza rángatni kezdi a kormányt, gondolva, hogy így elkerüli a bajt. Persze lehet, hogy eközben még nagyobb bajt okoz magának. Úgy gondolom fékezni bőven elég. Ha összetörik az elől bénázó, az egyrészről az ő kára, másrészről egészen biztosan a helyszínen fog maradni. Szerény tapasztalatom szerint akinek ilyen-olyan okból összetört az autója közvetett ráhatásommal, soha az életben nem hagyta el szó nélkül a helyszínt. Vicc, de akkor sem, amikor Ő volt a hibás!
2021. jún. 18. 09:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
68%

"Szerény tapasztalatom szerint akinek ilyen-olyan okból összetört az autója közvetett ráhatásommal, soha az életben nem hagyta el szó nélkül a helyszínt. Vicc, de akkor sem, amikor Ő volt a hibás!"


Az igen. Közvetett ráhatás, mi? Vállald fel nyugodtan, hogy büntetőfékezel mások előtt, nem kell ködösíteni. És nem, nem a mögötted lévő hibás, akárhogy próbáld megmagyarázni.

2021. jún. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
57%

Ha nem nyulnék hirtelen a kormányba masok hibája miatt, akkor hetente összetörném a kocsit, kéthetente gázolnék gyalogost meg rollerest.

És párhuzamosan 5-6 kocsit kéne tartanom, hogy mindig legyen mivel járni.

2021. jún. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
44%

Én pl motorral rengeteg szituációt mentettem meg, azzal hogy időben észleltem hogy fékezés kevés, ezért inkább kerültem. Autóval is megvan ez az ösztön, sokkal jobb mintha csak belemennék fékezve🤷‍♂️

Az meg elég gáz ha valakinek azon is gondolkozni kell hogy egy csúszó autónál/motornál merre kell kormányozni🤦‍♂️

Nekem volt olyan hogy féktávon belül kigurult elém egy öregember a suszkájával. Motorral voltam a hátsó gumi nyúlott mint a takony, emlékszem hogy egyszer blokkolt ugye visszább engedtem a féket, de már éreztem hogy nem fogok tudni megálni, elkezdtem kerülni, ő még mindig jött. A motor hátulját már majdnem érintette mikor beletapostam a hátsófékbe, az blokkolt és megindult a motor hátulja keresztben, ezután összeszedtem a motort majd mivel már a szembe sávban voltam, lehúzódtam balra. Pont ott volt egy fagyizó, ettem egy fagyit és mentem tovább😂😂

Az öreg továbbment egyik autós pedig lehúzodott hogy elmondja: Ez nem volt semmi öcsi, jól megfogtad... Még magam sem tudom ez hogy jött így össze, meg hogy miért emlékszek ilyen pontosan mikor nem volt csak egy másodperc az egész... Pedig már rengeteg ilyesmi szitum volt, az eddigi 6 év alatt lemotorozott kb 140 ezer km alatt.

2021. jún. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
84%
Van hogy elég a fékezés kérdező, de nem mindig ;)
2021. jún. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Most esett le csak a "közvetett ráhatás".

Szóval ez itt egy köcsög büntetőfékezgető.

Remélem egyszer kiszedik, és laposra verik. De még jobb lenne, ha egyszer rajtavesztene, és beszorulna a kigyulladt roncsába.

2021. jún. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!