Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan kell áthajtani sok...

Hogyan kell áthajtani sok vágányos vasúti átjárónál?

Figyelt kérdés

A vágányok két oldalán biztosító lámpa és sorompó van, de a vágányok nem egymást követik, hanem autónyi közökkel 1-1-1-1-2 vágányos elrendezésben.


Ilyenkor a vágányok között körül kell nézni és lassan csorogva szabad csak áthajtani vagy ha fehér a lámpa, akkor simán csak átmegyek rajta, mert nem jöhet vonat egyik vágányon sem?


[link]



2021. jún. 24. 19:52
1 2
 1/12 anonim válasza:
93%
Természetesen a sorompó csak akkor emelkedik fel, ha szabad az átjárás = nem jöhet vonat. Azért én sosem hagynám ki a körülnézést. Egy rossz lámpára ÉS sorompóra sosem bíznám az életem.
2021. jún. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2021. jún. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
nézzél körül, de ne lassan csorogjál utána, jobb minél előbb elhagyni az átkelőt
2021. jún. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 MGéza ***** válasza:
100%

Alapvető előírás, hogy vasúti átjárón csak kellő körültekintéssel mehetsz át.

"Ilyenkor a vágányok között körül kell nézni és lassan csorogva szabad csak áthajtani vagy ha fehér a lámpa, akkor simán csak átmegyek rajta, mert nem jöhet vonat egyik vágányon sem?"

A fehér nem egyenlő a közúti lámpa zöld jelzésével, csak annyit jelent hogy a jelzőberendezés működik. Ha ráhajtasz, akkor egyenletes sebességgel kell áthaladnod, lassítás vagy megállás nélkül.

2021. jún. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A fehér az nem azt jelenti hogy nem jön vonat , hanem azt hogy működik a fénysorompó.

EZt külön is tanitják.

2021. jún. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen ezzel tisztában vagyok, csak eddig még nem találkoztam ilyennel, hogy sok vágány van és köztük kocsihossznyi üres hely. Egyetlen körültekintéssel nem látom be az összes vágányt, ezért nem volt evidens, hogy akkor minden ilyen köznél vegyen le a lábamat a gázpedálról vagy folyamatos kisgázas haladással menjek és közben nézegessek balra-jobbra.


Egyébként ha azt látom, hogy jön vonat, de távol van, olyankor mi van? Elvileg a vágányok között meg tudok állni, de gyakorlatilag meg ez azt jelenti, hogy beszorultam a vasúti kereszteződésbe (két lámpa közötti terület), ami kerülendő.

2021. jún. 24. 22:00
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem lehet minden helyszínre, helyzetre külön szabálykönyvet írni. Szerintem ha megvan a rálátási háromszög, akkor nincs az a helyzet, ahol ne tudnál még az átjáróba való behaladás előtt meggyőződni arról, hogy vasúti jármű nem közeledik. Ugyanakkor ezernyi hely van, ahol ha más nem, a sorompó melletti őrház kitakar egy-egy vágányt, vágánycsoportot. Ilyenkor állóra fékezni azért veszélyes, mert beléd durrantanak hátulról, gyorsan àtmenni meg kockázatos, ha épp valami hiba, mulasztás kapcsán jön egy vonat. Valahol a kettő között van a megoldás. Óvatosan közelíts, de az átjáróBAN már ne tökölj.
2021. jún. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ma már volt ez a kérdésed.
2021. jún. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Megvolt a mutatvány ma. A helyszín azóta sem változott. Az első két sín zsákutca, zárt kapuval a végén. A harmadik a semmibe megy. Utána jön egy sín, ahol jobban körül kell nézni, majd az utolsó páros sínnél még egyszer. Azt hittem az összes vágány használatban van, de nem, pontosan ugyanolyan volt a helyszín, mint a 2012-es google képeken is.
2021. júl. 3. 00:16
 10/12 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszokat.
2021. júl. 3. 00:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!