Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nugati felüljàró deàk tèr...

Nugati felüljàró deàk tèr között buszsàv hasznàlata?

Figyelt kérdés
ahogy lejövök a felüljàrón a bank utcàba fordulva, mikor hasznàlhatom kressz szerint a külső buszsàvot. ha utca nevet írtok màr az is jó. köszönöm
2021. júl. 1. 10:35
1 2 3 4 5
 21/41 MGéza ***** válasza:

"a biciklisàv meg nem zàróvonalas"

Felidéznéd az a fejezetet ha megkérlek, hogy mit kell figyelembe venni párhuzamos közlekedés szempontjából? A kerékpársávot pont nem, tehát azt nem használhatod. A tábla ott azt jelenti, hogy a kereszteződésnél a jobb oldali sávba kell besorolni kanyarodáshoz de autóbusszal jobbra bekanyarodni tilos, de ettől még egyenesen továbbhaladhat. Az nem zárja ki hogy te a jobb oldali sávba húzódj kanyarodáshoz, illetve számodra azt jelzi hogy oda kell besorolnod. Viszont most nézem a google street viewen a kérdéses helyet, úgy látom a kerékpársáv miatt forgalmi változás van(volt?) és középső sáv lett a buszoké. De látom mi a probléma forrása, hiszen a járdával párhuzamosan kerékpárút is fut, most hogy a sáv érvényes vagy sem, az egy kérdés, de ilyenkor általában érvénytelen vagy visszavonják és áthúzással jelölik. Tulajdonképpen ezen az alapon így nem lehet belekötni ha a szélső sávot használod, vagy az akkori állapot szerint azt használtad. A képed nem tudom mennyire friss, az online elérhető kép 2021 márciusi.

2021. júl. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%
Maradjunk annyiban, hogy a KRESZ-t olvassa át a kérdező, mert ha tudja a KRESZ-t, akkor ez az egész szituáció elég egyértelmű.
2021. júl. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
àtfogom olvasni megigèrem...
2021. júl. 1. 13:55
 24/41 A kérdező kommentje:

a kèp mostani.

a bicikli ma reggel nèztem àtvan húzva,se zàró, se szaggatott vonal nincs, tàbla pedig nem jelöli...

utólsó:

ha neked olyan egyszerű kèrlek írd meg a helyes vàlaszt.

2021. júl. 1. 14:01
 25/41 anonim ***** válasza:
100%
Már leírtam, hogy "Az átlagos járművezető csak abban az esetben hajthat rá a buszsávra, ha bekanyarodásra kíván felkészülni." Ezen felül nincs mit magyarázni. Ha nem érted ezt meg, akkor ne ülj volán mögé. A kanyarodásra való felkészülés pedig nem azt jelenti, hogy 1 km-el a kanyar előtt besorolsz. A busz sáv nem az átlagos közlekedőknek van kitalálva, még a biciklis sem mehet rá, ha tábla nem ad erre engedélyt.
2021. júl. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
Most nézegettem a képeket maps-on, nem a terelőnyíl van X-elve? :)
2021. júl. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
Mert ahogy elnézem, a kerékpáros nyom és a terelőnyíl van X-elve, akkor kérdezem én, hogy ez nem egyértelmű, hogy mit jelent?
2021. júl. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
Csak nem utat építenek???
2021. júl. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

[link]

nekem ez busz feliratnak tűnik

2021. júl. 1. 14:25
 30/41 anonim ***** válasza:
A Bajcsyn most teljes a "felfordulás". Eleve volt buszsáv, de a metrópótló buszok miatt megbonyolították, a középen lévő buszsáv mellett a szélén is lett metrópótlóknak külön sáv...
2021. júl. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!