Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit gondoltok a kötelező...

Mit gondoltok a kötelező kerékpárút használat eltörléséről?

Figyelt kérdés
Kerékpárosként én nagyon helyesnek tartom, mert eddig is össze-vissza tekertek a kerékpárosok. Most végre a gyakorlathoz igazítják a KRESZ szabályokat is.

2021. ápr. 7. 16:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
78%
Remélem ez nem valósul meg. Semmi kedvem autósként mindenhol a kerékpárosokat előzgetni. A kerékpárútnak pont az a lényege, hogy ne az úton menjenek. Én se megyek autóval a kerékpárúton.
2021. ápr. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
48%
A kerépárosok simán átmennek a piroson. Szerintem a gyakorlathoz kellene igazítani a KRESZ-t, és be kellene vezetni, hogy rájuk nem vonatkoznak a közlekedési lámpák.
2021. ápr. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 anonim ***** válasza:
90%

Munkába kerékpárral járóként egyáltalan nem értek egyet vele. Esetleg bizonyos helyeken eltörölhetnék rövid szakaszokra, ahol mondjuk csak kis szakasz kerékpárút van, az úttestről érkező majd távozó kerékpárosoknak rossz oldalon, de általanosan nem.


Azért épülnek a kerékpárutak, sávok, hogy zaokat használkuk, ne kelljen az úttestre menni. Nyilvan van olyan kerékpárút, ahol nem tudunk gyorsan menni, mert sok a gyalogos, vagy mert olyan a vonalvezetése, ez benne van a közlekedésben autóval vagy gyalog is, ezzel semmi probléma nincs. Aki edzeni megy, én is szoktam kerékpárral is (bár nálam a futás az elsődleges), az olyan helyre megy, ahol lehetséges gyorsan hajtani.

2021. ápr. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 anonim ***** válasza:
33%
1 németeknél elértük azt, hogy az elektro rollerekkel 15-tel is az úton mászkál a sok iqzéró.
2021. ápr. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 A kérdező kommentje:

A baleseti statisztikák pont azt mutatják, hogy a leválasztott kerékpárúton gyakoribb a baleset, mintha kimennének az út szélére és ott tekernének szem előtt. Az autósok nehezebben veszik észre őket, ezért ütköznek. A gyalogosok meg konkrétan össze-vissza blokkolják a kerékpáros forgalmat, ha mellette van a járda, mert képtelenek felfogni, hogy nekik nem azon kellene gyalogolniuk. Ebből is rengeteg konfliktus szokott lenni.


És egyébként az is érdekes tény, hogy ennek a szabályozásnak az eltörlését a kerékpáros szakszervezetek kérik, ők azért csak jobban tudják ezt, mint egy laikus.

2021. ápr. 7. 16:58
 6/80 A kérdező kommentje:
Egyébként senki nem mondta, hogy ezek után mindenki az autóúton kerékpározna, rollerezne. Mindössze a kötelező jelleg eltörléséről van szó. Az első és a negyedik kommentelő nagyon félreértette ezt.
2021. ápr. 7. 16:59
 7/80 anonim ***** válasza:
80%
Bakker, azt se tudtam, hogy eddig kötelező volt. Mondjuk ha van azon megyek.
2021. ápr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
72%
ja, és amikor a kék busz elsodor, meg jön a rinya
2021. ápr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
89%
Kerékpárosként nem támogatom, azt viszont igen, hogy büntessék a kerékpárúton gyaloglókat.
2021. ápr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
41%
Nagyon remélem, hogy az autós érdekvédelmi szervezetek véleményét is meg fogják hallgatni.
2021. ápr. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!