Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyha kerékpárút helyett a...

Hogyha kerékpárút helyett a gyalogosok között tekerek de biztonságosan az engedélyezett?

Figyelt kérdés
kezdő kerékpáros vagyok és nem szeretném ha elütne egy autó. valamint jogosítványom sincs
2021. júl. 12. 11:22
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

54. § (1) * Kerékpárral a kerékpárúton, a kerékpársávon vagy erre utaló jelzés (117/c. ábra) esetében az autóbusz forgalmi sávon, ahol ilyen nincs, a leállósávon vagy a kerékpározásra alkalmas útpadkán, illetőleg - ha az út és forgalmi viszonyok ezt lehetővé teszik - a lakott területen kívüli úton, a főútvonalként megjelölt úton az úttest jobb széléhez húzódva kell közlekedni.


(2) * Lakott területen levő olyan úton, ahol az úttest kerékpár közlekedésre alkalmatlan, továbbá ahol a (7) bekezdés a) pontja szerint tilos, kerékpárral a gyalogos forgalom zavarása nélkül és legfeljebb 10 km/óra sebességgel a járdán is szabad közlekedni.



(7) Tilos


a) főútvonalon 12. életévét be nem töltött személynek kerékpározni;

2021. júl. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
41%
Tehát arra képtelen vagy, hogy normálisan közlekedj az arra kijelölt infrastruktúrán, de arra képesnek tartod magad, hogy máshol meg igen? Érdekes.
2021. júl. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 MGéza ***** válasza:
100%

Na, azért ezt ne már. Nem olyan komplikált ez, ha van kijelölt kerékpársáv, út vagy nyomvonal, akkor az azért van hogy azt használd. És nem, nem használhatod a gyalogutat vagy járdát, rendőr is büntethet érte, KRESZ vizsga hiánya pedig nem ment fel a szabályok betartása alól.

Viszont, és ez sajna gyakran van így, az egymással párhuzamosan futó gyalogos és kerékpárút viszonylatában - nem fogom érteni miért, talán a babakocsik és egymás mellett kézen fogva haladók miatt - a gyalogosoknak kijelölt rész szélesebb, a kerékpárosok meg alig 1,5-2m széles sávon kerülgetik egymást. Nem meglepő, hogy a tapasztalatlanabb illetve idősebb bringások inkább a gyalogosok között tekernek.

2021. júl. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
63%
Ha kezdő vezető vagyok és hajlamos vagyok lefulladni a lámpánál, akkor átmehetek a piroson, hogy ne kelljen megállnom?
2021. júl. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
69%

Elsőben belinkeltem a szabályt.

De valahol megértem azokat, akik – jobb hiján – a járdán mennek az úttest helyet.

Sajnos nálunk száz autósból, ha halad el szabályosan a bringás mellett.

Autósként is tapasztalom, hogy ha én be akarom tartani a szabályokat, mögöttem idegbajt kapnak mások, és eszement módon nyomja a dudát.

Furcsa mód ilyen alig tapasztalok osztrákoknál, németeknél.

Ott teljes szélességben átmennek az autósok másik sávba, és nem a bringás mögött, hanem még távolabbról, és vissza is csak úgy térnek, hogy már jóval előtte járnak.

És ha ez 100%-os biztonsággal nem megoldható, akkor marad mögötte akár percekig is.

2021. júl. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
65%
Nem kezdő kerékpáros vagy te, hanem béna, ne cifrázd. Tanulj meg először rendesen kerékpározni.
2021. júl. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
70%

Tehát egy arra kijelölt úton fsol, meg nem megy, de a gyalogosok közt szlalomozva már megy???


Na menj a francba.

2021. júl. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

6/7 ezért szerettem volna tisztázni ezt a kérdést, hogy megtudjak tanulni hogy utána ezzel ne legyen gond később. De úgy látom a legtöbben inkább belém kötöttek.


7/7 - Nem félek az autóktól, csak szerintem egy sofőrnek sokkal több mindenre kell figyelnie mint egy kerékpárosnak. Ha pedig én elrontok valamit és a sofőr nekem jön az autójával hiába mondom, hogy én voltam a hibás a kresz szerint fognak eljárni és a sofőr fogják bebörtönözni. Ezért mondtam hogy mások biztonsága érdekében inkább a járdán mennék míg tanulok. Könnyebb szép lassan menni és kerülgetni a gyalogosokat mint az hogy menjek minél gyorsabban és nagyobb a hibázási/veszélyeztetési faktor.

2021. júl. 12. 16:46
 9/32 anonim ***** válasza:
67%
Ha érdekel mások biztonsága, akkor ne akarj gyalogosok között bringázni.
2021. júl. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Tapasztalatok alapján rosszabb döntés lenne gyalogosok között?


Netán ennyire figyelmetlenek?

2021. júl. 12. 16:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!