Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyha kerékpárút helyett a...

Hogyha kerékpárút helyett a gyalogosok között tekerek de biztonságosan az engedélyezett?

Figyelt kérdés
kezdő kerékpáros vagyok és nem szeretném ha elütne egy autó. valamint jogosítványom sincs
2021. júl. 12. 11:22
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

„Netán ennyire figyelmetlenek?”

Elsőben ott van a szabály. Azon kivételes helyeken, ahol szabad biciklizni, a gyalogosokat tilos zavarnod.

Nem nekik kell figyelni rád, hanem neked őrájuk.

2021. júl. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Igazatok van, elnézést!

Nagyon nem gondoltam ezt át. Mindenkinek köszönöm szépen a válaszát!


Úgy döntöttem inkább csináltatok egy kresz vizsgát, hogy biztosan tudjam miről van szó. Közben pedig vidéken majd gyakorolom a vezetést.


Remélem ezzel nem tudok elszúrni semmit.

2021. júl. 12. 17:02
 13/32 Alex Fly ***** válasza:
50%
Egyébként pedi igen, a tapasztalat (és a baleseti statisztikák) alapján jóval biztonságosabb az úttesten, a kiszámítható mozgásű járművek között haladni, mint a járdán a teljesen véletlenszerű helyen, irányban és sebességgel mozgó gyalogosok között.
2021. júl. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
50%
#13 tehát a baleseti statisztikák tele vannak olyan esetekkel ahol a kerékpáros gázolt el gyalogost a járdán?
2021. júl. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 Alex Fly ***** válasza:
74%
@14: a baleseti helyszínek között jóval magasabb a járdák, mint az úttest aránya.
2021. júl. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
67%
#15 mármint több baleset történik a járdán mint az úttesten? Forrás?
2021. júl. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 Alex Fly ***** válasza:
32%
Forráss? Pl. a Bicajoskönyv is közli... De a rendőrségi adatokat os megnézheted.
2021. júl. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ha kezdő kerékpáros vagy, akkor előbb tanulj meg rendesen és biztonságosan kerékpározni, utána meg hazsnáld a kerékpársávot!


üdv,

egy nagyvárosi kerékpáros

2021. júl. 14. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
67%
#17 szóval nincs. Csak ennyit akartam tudni.
2021. júl. 14. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
74%
#19: Nem, nincs, én is rendszeresen kértem tőle az idevágó statisztikákat, tanulmányokat, amikre hivatkozik. Általában a kommentjeim ezen részét ignorálja, következetesen még csak nem is reagál. Egy a lényeg, a biciklisnek kb. joga és kötelessége, hogy a szabályokat áthágva közlekedjen, mert neki így jobb, mindenki más le van sz/rva. És ezt próbálja ködösítve de a kerékpáros közlekedést elősegítő törvények, rendeletek, nyugati tendenciák mögé bújtatni, amikről ismételten csak homályos utalásokat tesz.
2021. júl. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!