Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez igy nem oké, szerintetek?...

Ez igy nem oké, szerintetek? (buszsofőr)

Figyelt kérdés

Annyira utalom mikor felszallok egy buszra es a sofőr keptelen 5 masodpercet varni hogy leuljek. Megnyomja a gazt mint az allat es kapaszkodjon aki tud, ahova, a gyengék meg hulljanak.


A fő lenyeg amiert írok hogy balszerencsémre egy ilyen cselezés miatt ugy megfejeltem a fémcsovet hogy pukli nőtt ra es epp hogy nem szakadt fel.

Tavkozlekedesrol van szó.



2021. júl. 16. 15:16
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
9. Minimum, de legalább itassa meg a puklim teával
2021. júl. 16. 20:40
 12/35 anonim ***** válasza:
28%
Van ilyen utasbiztosítás. Amúgy nincs ez benne a szolgáltatásban,hogy normálisan, lassan, barátságosan induljon el, hogy legyen időd megkapaszkodni ? Szerintem ezért fizetsz is. Lehet amúgy, hogy ezt a sérülést jegyzőkönyvbe kellett volna venni,és járna érte egy kártérítés, vagy minimum egy hivatalos "bocsi", vagy, ha még nem is hivatalos, akkor oda mehettél volna reklamálni a buszsofőrnek, hogy nézze meg, azért verted be a fejed, mert ő ilyen ügyetlenül indította el a buszt; és mikor fölszálltál, akkor még nem volt rajtad az a véraláfutás, vagy pukli. Talán,ha szólsz , akkor legközelebb jobban figyel az utasokra; akiket alapból épségben kellene elvinnie A-ból B-be. Mert, nem az utasok/buszsofőr vannak a menetrendekért, hanem a menetrend van az emberekért; meg a buszos közlekedés; tehát, a menetrend nem lehet előbbre való; mint az emberek testi épsége. Azért van fizetve, hogy ne úgy vezessen mint kisállat azé szerintem. :) Vagy én ezt nem tudom, és elnézést kérek, ha nem jól írtam; vagy ha bármit nem jól írtam; nem akarok bántó lenni, és puszilok mindenkit.
2021. júl. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
61%
Neki tartani kell a menetidőt akár idegesítő akár nem
2021. júl. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
66%
Mi az, hogy a kapaszkodástól megmerevedsz? Ha ennyi mozgáskoordinációd nincs, hogy kapaszkodva haladj, akkor inkább járj gyógytornára.
2021. júl. 17. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
36%

Páran nagyon el vannak itt tévedve.

A buszsofőr nem sóderszállító teherautón van, neki kimondottan az a MUNKÁJA, amiért a fizetését kapja, hogy odafigyeljen az utasokra. Nem csak arra, hogy ha még nem ültek le, akkor óvatosan induljon el - vagy ne is induljon el, ha úgy látja jónak -, hanem még ilyesmire is, hogy ha valaki rosszul van, vagy bármi incidens történik, akkor intézkedjen.

A menetrend eleve úgy van megszabva, hogy legyen idő az utasoknak leülni. Az olyan megállókban, ahol fontos, hogy ne induljon el menetrend előtt, ott még állni is szoktak pár percet, mert a korábbi megállókban a kevés felszálló miatt többnyire hamarabb indulnak el, mivel nem használják ki a felszállásra szánt időt.

Szólni kellett volna a sofőrnek, hogy mi történt, ha pedig nagyképűsködik, akkor beírni a buszpályaudvaron a panaszkönyvbe, vagy nem jársz arra, akkor pedig egy e-mailben panaszt tenni, a pontos helyszín és időpont megjelölésével.

2021. júl. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
76%
Odafigyel az utasra, de nehogy megvárja mar, míg hősünk nagy kényelemben leül. Mert én mondanam neki, hogy mennyélmáár.
2021. júl. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
58%
Vagy megvárja, hogy leüljön, vagy ha úgy ítéli meg, hogy ez nem okoz balesetveszélyt, akkor óvatosan, a belső tükörben folyamatosan figyelve elindul. Ez a dolga. A munkaköri leírásában is szerepel, hogy balesetet, veszélyhelyzetet nem okozhat. Aki szokott helyközi busszal utazni, az tudja, hogy a sofőrök többsége be is tartja azt, amit előírtak neki, meg amit előírás nélkül is megtesz egy normális ember.
2021. júl. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
70%

"Mert én mondanam neki, hogy mennyélmáár."


Hát, úgy is jó, de ő hirtelen, egyből gázt adott, nem?

Tehát, hogyha figyelmezteti az utast, hogy kapaszkodjon, mert mindjárt elindul, jó, ez mondjuk 120. alkalomra már idegesítő-és fárasztó lehet. Tehát, mindig mondogatni az utasoknak, hogy menjél már.


Viszont,ha te arra gondolsz, hogy nem a buszsofőr mondja az utasnak, hogy menjen már; hanem, hogy te mondod a buszsofőrnek, akkor az egy másik kategória, de te is legyél tekintettel inkább a másik utasra, ha mondjuk adott esetben pl szerencsétlenkedhet azzal is,hogy még nem kapaszkodott meg. Mert azt nyilván sejtenie kellett volna, hogy a busz hamarosan elindul. Tehát azért jó, hogyha minél előbb, minél hamarabb megkapaszkodik.


De mondjuk szóval én még mindig azt mondanám, hogy a buszsofőr valamennyire azért legyen tekintettel az utasokra. Hát ne csak a menetrendre ! Nem csak a menetrend számít. Ő, a vezető, az utasokért van.

2021. júl. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
0%
* +ha nem lennének utasok, mert mindegyik szanaszét sérülne, akkor a sofőrnek nem is lenne munkája,mert akkor utána kit szállítana?
2021. júl. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
76%

Józsikám, fegyelmit kapsz, mert kikésted a menetidőt!

Ja igen, mert az egyik megállóban felszállt egy "lassított felvétel" botos öreg nénike, a másikban egy kisgyermekes anyuka aki percekig szöszölt a babakocsival, a harmadikban sokáig búcsúzkodott egy szerelmes pár, a negyedikben egy túrista csoport akik a csoportos jeggyel értetlenkedett/sz@rakodtak.....stb.stb.

Eközben kb. 30 utas mondta a magáét, hogy igyekezzünk már, mert elkésnek a munkából, randiról, vasútról.........

Nos, kinek van igaza?

2021. júl. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!