Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez igy nem oké, szerintetek?...

Ez igy nem oké, szerintetek? (buszsofőr)

Figyelt kérdés

Annyira utalom mikor felszallok egy buszra es a sofőr keptelen 5 masodpercet varni hogy leuljek. Megnyomja a gazt mint az allat es kapaszkodjon aki tud, ahova, a gyengék meg hulljanak.


A fő lenyeg amiert írok hogy balszerencsémre egy ilyen cselezés miatt ugy megfejeltem a fémcsovet hogy pukli nőtt ra es epp hogy nem szakadt fel.

Tavkozlekedesrol van szó.



2021. júl. 16. 15:16
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Nyilván, van egy mérték, de szerintem azt simán megteheti a buszsofőr, hogy mondja" Most már elég legyen a sz--akodásból; most már indulunk !! ", tehát, hogy így bejelenti, hogy tessenek kapaszkodni, meg vigyázni, mert az ajtók záródnak, azt' csá. Hogy valaki eltököli, eltötyörészi az időt az utasok közül,nyilván az se jó; olyankor rájuk kell szólni, hogy "Na,mostmá indulunk!".
2021. júl. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
0%

*De most pl inkább verje szét valaki a fejét esetleg adott esetben a padlón, mert olyan gyorsan mennek?


Értem én,hogy szívás,hogyha nem éri el a csatlakozást, a következő tömegközlekedési eszközt pl egy vonatot X utas; de tehát ezért van a menetrend; ha nem tudja megvárni, amíg a másik rákészül, hogy elindulnak, akkor tehát szóval induljon inkább korábbival, mert akkor eleve már mikor elindul ő a busz utasaként, sanszos, hogy nem ér oda időben, necces. Tehát, akkor ha ennyire nem bírja a tollászkodókat, és rajtuk múlik, hogy elérik-e a vonatot a buszosok, akkor lehet, hogy korábban kellene elindulni. Ami tudom, hogy rossz, mert ha pl valahonnan óránként 1, vagy kétóránként egy jár; akkor az azért szívás, vagy pl ha csak napi kettő busz van pl egy kicsi településre;hogy egy oda, meg egy vissza; de azért ne verjék már szét a többi buszozók a fejüket emiatt.

2021. júl. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
*Jó, mondjuk én is láttam már feltűnően tökölő utast, nem is volt olyan öreg, valami 53 körül lehetett, és az nagyon idegesítő volt, mert a buszmegállóba ha megért a busz, akkor rövid időn belül onnantól ment a hév, na igen, az idegesítő lett volna, ha nem érjük el; mondjuk nem is emlékszem, hogy ott, annál az esetnél elértük-e, de már eleve este volt, tehát lehet, hogy nem jártak olyan gyakran a hévek -ez vagy jó, vagy rossz, mert előbb másik értelmében gondoltam -na, szóval, de, talán, én azt hiszem, hogy ott akkor elértük, de mit össze molyolt, meg mit össze szenvedett ott a néni, na, az már egyébként tényleg idegesítő volt, ott még rá is szólt a buszsofőr, hogy valaki el szeretné érni a héves csatlakozást. De szóval szerintem, úgy rémlik, mintha elértük volna. Pedig eléggé slow motion-ben csinálta a dolgait az az utastársunk. Percekig elsz-rakodott.
2021. júl. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen a buszsofőrnek, aki betartotta a munkaköri előírásokat, és odafigyelt a balesetmentes vezetésre.

Én egy másik közlekedési cégnél dolgozom, ott is nagyon harapnak a késésre, de bármi balesetveszély merül fel, vagy akár csak balesetveszély felmerülésének esélye, az magasan felülírja a menetrendet. Meg kell indokolni, néha írásban, hogy mi történt, és ennyi. Az utasok meg a többi közlekedő egészsége, épsége mindenek felett.

Buszközlekedésben ebből nem adódhat késés. Egyrészt, mert a menetrendet eleve úgy alkották meg, hogy minden megállóban legyen ideje végigcsoszogni a buszon 5 vén csontnak, meg legyen idő felcipelni két babakocsit. De ha mégis valami extrém időrabló esemény történik, akkor meg kicsit jobban odalép a sofőr, és a következő megállóig behozza a késést. A buszmenetrendben nem a maximális sebességgel való haladás az alap, hanem lakott területen kívül úgy 70 km/h. Ennek ellenére, sok busz tép 90-nel, aztán a megállóból elmegy 10 perccel hamarabb... Mondjuk, most ezek már csökkennek, mióta GPS van a buszokban, és a reklamáló utasokat nem lehet elintézni annyival, hogy rosszul járt az órájuk, mindnek.

2021. júl. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
74%

#22!

Az ugye megvan, hogy nem a "többi buszozó" feje lett szétverve, hanem mindössze egy emberke vernyákolt.

2021. júl. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
0%

"#22!


Az ugye megvan, hogy nem a "többi buszozó" feje lett szétverve, hanem mindössze egy emberke vernyákolt."


De hát ha az az egy megsérül, már az is baj.


pl lehet ez is szerintem ilyen gondatlan vezetés, hogy nem figyel oda az utasokra, akiket elvileg szállít, és akiért az az egész közösség van, hogy buszos embervivő, emberutaztató társaság.

2021. júl. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
33%
*szóval szerintem mindenki számít. Pl ha pont a te gyereked lenne az, aki megsérül, kedves 25-ös válaszoló, akkor azért kicsit ki lennél akadva, mérges lennél, vagy csalódott, keserű akkor talán szerintem.
2021. júl. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
48%
Mennyien fordítva ülnek itt a lovon. Ha buszra szálsz, jegyet veszel arra, hogy biztonságosan elkuss abol b be. Azonnal nagy gázzal indulas totál leszarom hozzáállás, és a balesetet jelentened kellett volna, legközelebb figyelne az utasokra is. Szerintetek miért van külön C meg D kategória? Nem sódert szállít...
2021. júl. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
55%
előzőnek gondolom az "elkuss" az eljuss, csak egymás mellett van a "k" meg a "j" betű. :) (Jókat írt amúgy.)
2021. júl. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
64%

#28

azért egy busszal úgy elindulni, hogy az emberek megfejeljék a kapaszkodót.......na, az elég erős túlzás.

Nem rakéta hajtómű van azokban a tömegkozlekedési járművekben. ;)

2021. júl. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!