Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki kővet el szabálysértést,...

Ki kővet el szabálysértést, ki hibázik?

Figyelt kérdés
Atópályán 130-as tempóval megyek a külső sávban. Háromsávos lesz a pálya, és szabályokat betartva jobbra tartok. Egy másik autó 100-al halad de nem tart jobbra, marad a középső sávban. én elhaladok mellette jobbról. Ezt meglátva egy rendőr kit büntetne meg?
2021. júl. 23. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Senkit.
2021. júl. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Büntetni nem fognak senkit. Én is csináltam már többször ilyet, a külső full üres, mégis mindenki a középsőben tötymörgött. A belsőbe nem akartam menni, így a külsőben "győztem" le őket.
2021. júl. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Ezt rendre kiírják - ez NEM a jobbról előzés (tiltott) esete!!!!!
2021. júl. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Jobbról előzni tilos, de ez nem az. Ha büntetnének, akkor őt büntetnék, mert három sávos pályán sem maradhat középen, ha a külső üres.
2021. júl. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

Téged.

Ha a középsőben haladó hirtelen jobbra vált sávot, te meg belemész, neked ugrik a bónuszod!


Egy esetben nem vagy hibás, ha a külső és a középső sáv is telített, és a te sávod halad gyorsabban.

Minden más eset jobbról előzés.


Egyet tehetsz, belemész a belső sávba és ott előzöd.

2021. júl. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Már elnézést, de a kérdező nem írta, hogy tömött kocsisor halad mindkét említett sávban!
2021. júl. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

Miért írtok marhaságot és pontoztok is úgy?

Ha forgalmi sávon belül elhaladok egy másik sávban lévő mellett az sehol nem előzés, pályán sem.

Tehát az kilőve.

Lakott területen belül, párhuzamos közl., sávok festve, bent szabad maradni.

De lakott területen kívül jobbra tartási kötelezettség van.

Három sávos pályán akkor mehetek folyamatosan középen, ha a szélső sáv telített. Ha ez megszűnik, vagy ki sem alakult, akkor tilos ott hosszan autózni.

2021. júl. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
17%
Mégis otthoni közlekedik az összes agyhalott 🤷‍♂️
2021. júl. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!