Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hivatalosan kell jogosítvány...

Hivatalosan kell jogosítvány az elektromos rollerhez?

Figyelt kérdés

2021. júl. 26. 04:38
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
96%
ne írjatok már hülyeséget és vezessétek félre az embereket, ha nem vagytok biztosak benne. barátom összetörte magát vele, közlekeédi baleset így rendőr is jött, a jogsikat külön leellenőrizte, mert KELL hozzá. segédmotoros kerékpárnak minősül, szóval "B" kategória vagy "Am" a minimum.
2022. máj. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
91%
Arra nem kell amin van padál, és a teljesítmény alapján se esik a segédmotoros kategóriáva. Pl. a 300W alatti pedállal is hajtható vagy rásegítéses kerékpár. A villanyrobogó és a roller a pedál híján ebből kiesik, teljesítménytől függetlenül.
2022. máj. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
91%

[link]

Így veszik el a jogsit ... feltéve ha van.

2022. máj. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 Trespass90 válasza:
93%

Hidd el,hogy nem "unalmukban"figyelmeztetnek...

Nézz be egyszer a balesetire...jobb kézzel,bal váll felett elhajítanád a rollered

2022. jún. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
2022. jún. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
13%

Kiskapuk azért vannak.

Időpont, hónapokkal ezelőtt, egy szép napos délután.

Helyszín, Miskolc, Avas városrész.

Résztvevők: én, 250 ccm motor, rendőr

Előzmény: sisak nélkül suhanok lefelé a domborzat adottságait kihasználva.

Történések: rendőr kiáll az út közepáre, karjelzésekkel utasít a megállásra az út szélén, a rendőrautó mögött.

Megállok, igazoltatás. Átadom az okmányokat, ellenőriz, rádiózik, meg amit ilyenkor kell.

Közlés: Tudom-e hogy miért fog megbüntetni?

Már itt magamban nevettem, kívülről csak mosolygást lehetett látni, miközben mindtam hogy fogalmam sincs.

Azt mondta, azért, mert motokerékpáron kötelező a bukósisak, azért.

Itt már kezdtem hallhatósn is nevetni. Rá is kérdezett hogy mit nevetek?

Én meg visszakérdeztem, hogy ugye a sisak csak a járművezetők részére kötelező? Egyből rávágta hogy igen, meg az utasnak is ha van.

Kérdem, hogy honnantól számítják hogy valaki járművezető?

Nem értette.

Mondom szerintem onnan, hogy a jármű menetkész. Ha engem vontatnak vagy gurulok, ahhoz nem kell jogosítvány, se sisak.

Erre rögzön rávágta, hogy a motorkerékpáromon ülve járművezető vagyok, ha a forgalomban részt veszek.

Persze, ahogy a nevében is benne van, ha a motor hajtja a járműven, de ez jelen esetben nem érvényes. Le volt állítva, nem volt menetkész állapotban, ebben a formájában kerékpárnak lehesz számítani maximum, mondtam neki.

Erre elment a kollégájával beszélni, rádiózgatott, aztán megszondázott, visszaadta az irataim és elengedett.

Azóta semmit nem hallottem az esetről, semmi hivatalos értesítés, büntetés vagy valami.

A kollégám mikor ezt elmeséltem neki, mondta hogy milyen jó, az elektromos rolleren majd lefelé ő se visel sisakot, mert azt mondja majd hogy gurult.

Egy hete őt is megállították, csak ő ráfaragott, mert a szonda pozitív lett. :)

2022. jún. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
95%

Akkor is vezetsz, ha vontatnak. Egy elromlott járművet vontatva a vontatott jármű vezetőjének is kell lennie jogosítványának.

Az érvelésed nevetséges és hamis.

Csak akkor nem kell jogosítvány, ha a segémotoros kerékpárt tolod, mellette gyalogolva. Motorkerékpárra már ez a kivétel sem igaz.

Amúgy a történeted szép kitaláció, az ilyen kis okoskodó nyálas senkiházik szoktak azonnal becsicskulkni a valóságban a "csókolom rendőr bácsi, kérem ne büntessen meg" szintjére. Ha a kitalációdat a valóságban is előadtad volna, nem úsztad volna meg.


IV. fejezet

Egyes járműfajták közlekedésére vonatkozó külön szabályok

A közlekedésben való részvétel külön feltételei

48. § (9) A zárt utastérrel (vezetőtérrel) nem rendelkező motorkerékpáron és segédmotoros kerékpáron utazó személynek becsatolt motorkerékpár-bukósisakot kell viselni. Ilyen járművel csak abban az esetben szabad közlekedni, ha a járművezető és az utas becsatolt motorkerékpár-bukósisakot visel.



III. A közúti forgalommal kapcsolatos fogalmak


a) Vezető: az a személy, aki az úton járművet vezet, vagy állatot hajt (vezet). A segédmotoros kerékpárt és a kerékpárt toló személy nem minősül vezetőnek.


Nincs szó a meghajtás módjáról, jár-e a motor, vagy csak a lendület viszi. Rajta ül az ember, és mozog a jármű = közlekedik vele, utazik rajta. Ha a fasságod igaz lenne, akkor bárki beülhetne egy autóba Széchenyi hegy tetején, majd leállított motorral legurulhatna vele a Déli pályaudvarig, be nem kötött övvel, mondván, nem vezette, nem közlekedett, csak gurult.

2022. jún. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 NTBS ***** válasza:
0%
Nem tudom.
2022. júl. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell egyáltalán! Hülyeségeket filozófáltok!
2022. júl. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Most még kell, mert még nincs bent a KRESZ-ben az új szabályozásuk.


[link]

2022. dec. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!