Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 19 éve vezetek, mégis iszonyat...

19 éve vezetek, mégis iszonyat frusztráló idegen helyekre menni. A helyzet felismerési képességem nulla. Lehet ezen fejleszteni?

Figyelt kérdés

Eddig egy koccanásom volt amit én okoztam illetve sok dudálást kaptam sokszor jogosan. Anno negyedjére engedtek át kegyelemből a vizsgán. Általában óvatos vagyok. De a "néz de nem lát" pontot konkrétan rám találták ki.

Ez személyiségbeli dolog, vagy tehetek még valamit ellene?



2021. júl. 29. 08:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%
lehet, ideje abbahagynod a vezetést!
2021. júl. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha 19 év alatt semmit nem javult akkor nem tudom mit tudnál ez ügyben csinálni. Amikor valaki kezdő akkor szokták mondani hogy majd a rutin meg az évek alatt már semmi ilyen gondja nem lesz de vannak olyanok akikre ez nem igaz. Saját baráti körömben is van ilyen ember, ő ha teheti akkor nem vezet ismeretlen helyeken, vagy ha igen akkor mindig nagyon koncentrál mindenre és így általában nem szokott probléma lenni.
2021. júl. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1 egyelőre fizikailag képes vagyok rá, a látásom és a reakció időm jó, de 60 70 évesen nem fogok már vezetni az tuti.


2 dettó, kb próbálok óvatos lenni.

2021. júl. 29. 09:02
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha idegen helyre megyek, meg szoktam nézni előre a google térképben, hogy néz ki (van utcakép is), akkor is, ha nem vezetek, ez hasznos.
2021. júl. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Manuálissal vezetsz?

*Lehet* hogy egy automata/elektromos gép segítene a helyzeten.

Bár alapvetően én jól vezetek, de azért teljesen idegen helyeken néha előfordult, hogy benéztem 1-2 kisebb dolgot (bár explicite nem frusztrált semmi), ez pedig azért minimálisan, de ott lebegett a levegőben, amikor egy hosszabb utat terveztem egy totál ismeretlen helyre (mondjuk levezetni Dél-Spanyolországba első alkalommal, vagy ilyesmi).

Na most amióta automatával tolom, azóta még ez sincs.

2021. júl. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Inkább nem kellene vezetni tényleg.

Egyébként GPS és gyakorlás lenne a megoldás, de 19 év után nincs mit tenni már szerintem. Te vagy a példa rá, hogy milyen sz/r a rendszer.

Esetleg ilyen jogsi utáni órákat érdemes lenne venni

2021. júl. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Lehet érdemes felfrissíteni a KRESZ tudásomat is mert sokszor lehet az az oka, hogy nem ismerek fel időben helyzeteket. Találtam egy baromi jo youtube csatornát erről

[link]

2021. júl. 29. 12:44
 8/11 anonim ***** válasza:
nem rosz az oldal, esetleg online kresztesztet is tudom ajánlani....
2021. júl. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
Pszichológiailag vannak gondok veled, és szerintem nemcsak a vezetésben.
2021. júl. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Eh, mondj olyasmit amit nem tudok
2021. júl. 30. 12:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!