Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Úkereszteződés előtt 20...

Úkereszteződés előtt 20 méterrel kielőznétek a kerékpárral közlekedőt?

Figyelt kérdés

Ha aztán jobbra akartok kanyarodni, és a kerékpáros iránytartása bizonytalan, cigarettázik éppen. Nem előztem ki, inkább mentem mögötte 5 mp-n keresztül 30-al. Friss jogsis vagyok, nagyon gáz ez?

Illetve azért sem akartam előzni, mert előttem lassan haladva vészvillógóval közlekedett egy nagyobb autó. Illetve ha kielőzöm, hirtelen kellett volna fékeznem, hiszen már a kereszteződés jött, tehát amúgyis vissza kellett volna lassítanom.


Úgy érzem, sokszor ez a legnagyobb hibám, hogy feleslegesen tartom fel a forgalmat, viszont sosem dudáltak még le meg semmi. Ezek az előzős dolgok is egyre jobban mennek, egyedül a kerékpárosokban nem bízok, sokszor hajtottak már ki elém, ezért (talán túlságosan) óvatosan közelítem meg őket.



2021. aug. 9. 19:31
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
35%

"Illetve azért sem akartam előzni, mert előttem lassan haladva vészvillógóval közlekedett egy nagyobb autó. Illetve ha kielőzöm, hirtelen kellett volna fékeznem, hiszen már a kereszteződés jött, tehát amúgyis vissza kellett volna lassítanom."


Az milyen autó volt? Nem gurulhatott volna vészvillogózgatva. Vagy álljon meg, és úgy vészvillogjon, vagy kapcsolja ki, mert nem tudni mit merre akarhat. Vészvillogózgatva tilos haladni. Ha útlocsoló, vagy útsepregető akkor azokon egy forgó lámpa van, a villogói pedig teljesen normál üzemben működnek.

2021. aug. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
78%

#21, anyira odavagy a vészvillogó miatt, mert "megzavar"?


Mégis mi zavar benne?

Pont ma mentem autóúton, 110-es tempó. Előttem vontattak vészvillogóval 50 körüli tempóval. Jelzik, hogy "akadály" van, sávot váltok messziről.

Szarok bele, hogy KRESZ szerint nem szabályos. Információt ad, mire lehet készülni.

2021. aug. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
56%

huszaska, nagyon eltértél a topickérdéstől. Tudod, alap, hogy nem a másik seggében kell vonatozni. Ha neked vészfékezés kell 90-ről azért mert észrevettél egy bringást magad előtt, sürgősen menj el szemészetre. 200 méter alatt 90-ről 10-20 ra az egyáltalán nem erős lassítás, bakker az 2db focipálya hossza! 4db útjelző oszlop távolsága!


Autópályán, országúton minimum 100 méter szabad utat szeretek látni magam előtt, nem kevesebbet. Ha van féklámpa, nem betojni kell, hanem tükörbe nézni, lassítani, kitérni.

2021. aug. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
71%

Autóúton 50-el vontatni vészvillogózva? Gratulálok :D

Ott is alapból tilos vontatni, nem csak autópályán.

2021. aug. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
37%

#23


Te is eltértél a kérdéstől, öcsike (a jó édes).


Nem vonatozok másik seggében, és ha lehet fékezni sem szeretek, ezért is tartok megfelelő követési távolságot, és szívesebben nézem előttem a vonatozók féklámpáit, miközben én motorfékkel elvagyok.


90-es tempónál 10-20-ra lassítani, igenis erős lassítás. A féklámpánál sokkal több infót nyújtok a mögöttem lévőnek. Rajtad kívül nem fog megtéveszteni senkit, hanem plusz infót ad.

Meglátod magad előtt a vészvillogót, mit csinálsz? Milyen téveszmék jutnak hirtelen az eszedbe?

2021. aug. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
55%

#24.


Lehet 60-nal mentek, de amúgy sem az én dolgom. Plusz infót adott, hogy villogott előttem, kikerültem messziről. És jó volt, hogy jelezték.

2021. aug. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
56%

Öcsike! 200 méter alatt írtad a 90-ről 10-20 ra lassítást :) Ha neked ez erőteljes, ott nagyon nagy baj van. Használd a fékpedált, mert csak akkor fog felvillanni a féklámpa és csak fékkel fogsz megállni 200 méteren belül, motorfékkel nem!


A rendőrbácsival majd nagy kerek boci szemekkel beszélgess, és mosolyogj a karácsonyfázás miatti csekkre.

2021. aug. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
26, még rosszabb, ha 60-al mentek. Gyakorlatilag önbevallott horrorkaraván. Idióták.
2021. aug. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Egy sima normális kocsi volt, nem néztem milyen márka, alakjából ítélve szerintem Ford Fusion.
2021. aug. 9. 23:10
 30/35 anonim ***** válasza:
0%

#27

Szívesen elbeszélgetek erről rendőrbácsival is, te jó édes.

Na pá!

2021. aug. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!