Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha mondjuk megyünk 4-esben az...

Ha mondjuk megyünk 4-esben az autóval, és nagyon lefékezünk, de ugye nem kuplungolunk akkor ugye lefullad a kocsi. Ilyenkor ha újra elindítjuk útközben akkor milyen sebességbe kell rakni a kocsit?

Figyelt kérdés
Tegyük fel mondjuk egy országúton történik ilyen. Nem akartunk megállni, csak nem nyomtuk a kuplungot, ezért lefulladtunk.

2021. aug. 12. 12:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

wTF

Első körben pót órákat javaslok

2021. aug. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%

1 igen, nyelvtanból. Mert ebből a leírásból csak sejteni lehet, hogy mit akar.

Nem akarja nullára fékezni (?)

Abs nélküli autó, talán, így sllo keréknél befullad a motor(?)


Persze a fék felengedésekor menne tovább, ha egyáltalán ez volt a kérdés.

2021. aug. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell menni egy elhagyatott útra és úgy kell próbálgatni fékezni.
2021. aug. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Tehát gurulás közben akarsz indítózni, és valamilyen sebességbe rakni. Ugyanabba kell, amit amúgy az adott kocsinál, adott sebesség környékén szoktál használni.
2021. aug. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Indítás egyesben, ha áll a kocsi.
2021. aug. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%
Olyat sose csinálunk, hogy kuplung nélkül próbálunk állóra fékezni.
2021. aug. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%

6 kioktatás után (részben persze egyetértve velük) akkor legyen egy értelmes válasz a kérdésedre:


Ha 4-esben haladsz (legalább 60-al ugye), és elkezdesz fékezni kuplung nélkül (pl. mert lassulni kezdett a sor, de nem volt egyértelmű, hogy meg is fogsz állni), akkor eléggé le kellett lassulnod, mire a kocsi lefulladt. (Hacsak nincs valami egyéb baja az üzemanyag-, vagy a levegőellátással, amitől hamarabb is fulladna...)


Az emberek menet közben fékezéskor ritkán fulladnak le, egyszerűen az első órák stressze annyira benne van az emberben, hogy inkább feleslegesen is kuplungot nyomnak (vészfékezéskor meg mindkét pedálba beleáll), csak hogy le ne fulladjon a kocsi.


Legyen mondjuk 20 km/h a sebesség, amikor lefulladsz. Mire észbe kapsz (még gurulsz egy kicsit) lassulsz 15-ig. Ehhez milyen sebességi fokozatot kapcsolnál? Na, abba kell tenni, gázt adni és abba beleengedni a kuplungot.


És hát ez a 2. fokozatnak felel meg.


Az 1-est arra használjuk, hogy megmozduljon a kocsi, ízlés kérdése, hogy ki mit ért ez alatt, de 10 km/h-nál jobban nem érdemes húzni. Tehát kettes.


A 2-es intenzív felgyorsulásra jó, és van annyi rugalmassága, hogy akár 50-60 (nagyobb motorral akár még fentebb) húzhatod neki (nyilván nem hideg motorral csinál ilyet az ember), de megint csak motor és ízlés, dinamika szerint innen azért fentebb kapcsol az ember városban valahol 25 és 40 között.


Az 50-es városi utazótempóhoz jól passzol a 3-as fokozat, a legtöbb motor már 40-től sem szenved vele, és általában sokkal fürgébben reagál a kocsi, mint egy alacsony fordulaton járatott 4-essel. Én pl. az 1.6 TDCI-t 60 alattt nem rakom 4-be, a pillanatnyi fogyasztásjelző általában decire azonos értéket jelez 3-ban és 4-ben, csak épp a kocsi fürgébb gázra és erősebb a motorfék, ha lelépek a gázról.


Tehát a 4-es fokozatod valahol 40-nél kezdődik (bár itt még szenved) és 100-ig vagy e fölé is eltart. De 40-nél még nem fullad le, csak nagyon erőtlen, sőt, motorféknél a kocsi lendülete a hengereket is hajtja, tehát ami felfelé már fulladás, az lefelé még mehet lentebb. Ezért becsültem azt, hogy kb. 20-nál fulladsz le 4-ben menet közben (persze fékezve lehet, hogy kicsit nagyobb sebességnél).


Viszont a 2-es fokozat rugalmassága miatt ha abba teszed vissza és nyomsz egy nagyobb gázt akkor nem fogsz belefulladni, nem ragadsz magasabb fokozatba, hamarabb fel tudod venni a forgalom ritmusát.

2021. aug. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%

"Ilyenkor ha újra elindítjuk útközben akkor milyen sebességbe kell rakni a kocsit?"


A megfelelőbe.

2021. aug. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm annak aki rendes, értelmes válaszokat adott és nem paraszt módon lekezelt. :D Nem vagyok hülye, tudom, hogy nem fékezünk nagyon le kuplung nélkül, főleg ha meg akarunk állni. Jelenleg vezetni tanulok és próbálok inkább mindenre felkészülni, mivel még rutintalan vagyok. Nem valószínű ugyan, hogy ez megtörténik, de mivel még kezdő vagyok és ha valahol valami extrémebb helyzetben megijedek, amiben pont ez van nagyobb sebességnél, előfordulhat akár ez is és jobb ha nem sokkolok ott le, tudjam mit kell csinálni. Jobb, ha legalább elméletben tudom. Igen, arra voltam valóban kíváncsi, hogy akkor az adott sebességhez való fokozatba kell-e kapcsolni, amiben éppen gurul az autó. Sejtettem, de jobb biztosra menni, köszönöm!
2021. aug. 12. 14:16
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Vészfékezéskor úgyis egyszerre fogod nyomni a két pedált. A menet közben fékezéskor lefulladás (úgy, hogy a kocsi mégis gurul tovább) inkább akkor jöhet elő, ha kezdetben csak lassulást igénylőnek látszik a forgalmi helyzet, de aztán mégis nagyobbat bele kell fékezni, és a figyelem megosztottsága+rutintalanság/fáradtság miatt lemarad a bal láb.
2021. aug. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!