Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem képesek az emberek...

Miért nem képesek az emberek elsajátítani a három sávos autópálya használatát?

Figyelt kérdés

Hiába van kitablazva a jobbra tartási kötelezettség, mennek közepén mintha nem volna holnap.

Így a jobb szélső sáv lényegében üres, ott mégse mehetsz el mellette szabályosan.


Így lesz a 3 sávos útból 2 sávos... 😃


2021. aug. 21. 21:26
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
95%
#2 esetleg valamilyen speciális burkolatot kap a belső sáv, vagy van valami mechanika ami mozgatja az aszfaltot alattad, mint a mozgólépcsőn? Vagy 500 méterenként powerupok vannak kirakva, amiket ha felveszel akkor begyorsul az autó, mint a Super Mario Kart-ban?
2021. aug. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a kedvencem, ahogy a dél-németek közlekednek a 2 sávos pályán.


Bent vonatoznak a belsőben 70-nel mert mindenki annyiradenagyon menni akar, a külsőben meg van 500 méterenként 1 kamion, amik szépen haladnak el a sok tülekedő marha mellett.

2021. aug. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
52%

Kényelem miatt van ez.


Saját tapasztalat. Én is inkább beállok a kapaszkodó sávba 120-al és ott zötyögök végig. Tudom, ezért meg leszek kövezve de legalább őszinte vagyok. Ez ilyen komfort zóna nekem, kamionokat nem kell előzgetni így sávváltásra sincs szükség. Csak tartom egyenesen a kormányt.

2021. aug. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
13, és a kapaszkodósávban hogyhogy nem kell előzgetni a kamionokat? Ezt nem értem.
2021. aug. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
17%

Ha 3 sáv lenne, az lenne a jó. Szélsőben a kamionok max sebessége 80-al

Középsőben a buszoké 100-al és azoké akik utazni akarnak.

A belsőben pedig menjen az összes többi hülye.

2021. aug. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
0%
#14 Mert a kamionok a külsőben haladnak és nem a kapaszkodóban. Persze előfordul kivétel de ritka.
2021. aug. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Lusták és/vagy bénák és a sávváltás gondot okoz az ilyen embereknek.

Amúgy is kevés 3 sávos szakasz van belföldön, valószínűleg ezért sem megy sokaknak.

2021. aug. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
33%

16: akkor kérdezem másképp. Mit értesz kapaszkodósáv alatt?


Mert eddigi gyenge tudomásom szerint dombnak felfelé jobbra a legszélső sáv (amiben a kamionok és egyéb járművek kapaszkodnak a hegyre, akik nem tudnak gyorsan menni felfelé). Gyakran autópályán a leállósáv lesz kapaszkodó.


Vagy te azt érted alatta, hogy ott kapaszkodni kell a majrévasba, mert úgy tolják neki?

2021. aug. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Illetve 16, akkor jobbról mész el a kamionok mellett?
2021. aug. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért okoz gondot, mert ebben az országban a magyar csak "ismerkedik" a 3 sávval, ugyanis ha most megnézzük nagyon kevés az aránya a 3 sávnak. Ennek a mai forgalom mellett már számtalan helyen 3 sávosnak kellene lennie.


A probléma azzal van, hogy a többség nem tudja értelmezni a sávokat elválasztó burkolati jeleket (sűrített, ritkított stb) ezért félnek attól, hogy a külső sáv elviszi őket egy másik útra...


Jó dolog lenne ez, ha mindenki a sebességének megfelelő sávot választana aztán amikor szétszéled a sor, akkor mindenki megy a külsőbe. Pontosan ezért lenne élvezhetetlen és használhatatlan a 3 sávos pálya itthon. Én mindig kimegyek lehetőség szerint a legszélsőbe, viszont ha nagyon rossz állapotban van akkor maradok a középsőben, ugyanis kockáztatni nem fogok.


Úgyhogy igen a 3 sávos autópálya valójában csak 2 sávos. A külsőben meg elmehetsz mellette, mivel nem előzés, hanem elhaladás.

2021. aug. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!