Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy reagàlnàtok le ezt?

Hogy reagàlnàtok le ezt?

Figyelt kérdés

volt egy taxis. Neki elsőbbsège volt, de 40 m re jàrt ahova fordultam torlódàs volt. kifordultam, ő gàzt adott ès majdnem nekem jött...

erre zàró vonalon bejött mellèm hogy ès kiabàlt az elsőbbsège miatt.... erre csak annyi volt a vàlaszom:"Zàróvonal vonal van, ès jön szemből a rendőr"... erre lekapcsoltàk...


2021. szept. 6. 18:49
 1/8 A kérdező kommentje:
(hozzà teszem nem kivàgódtam hanem kicsorogtam)
2021. szept. 6. 18:50
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltatok elsőbbségi viszonyban. Sokan elfelejtik, hogy az elsőbbség nem azt jelenti, hogy feltétel nélkül szabad utad lesz a kereszteződésben. Csak annyit jelent, hogy nem kényszeríthetnek hirtelen fékezésre/irányváltoztatásra.


Szerintem teljesen jól reagáltál, megérdemelte az idegbeteg taxis.

2021. szept. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
illetve nem stoptàbla volt mert akkor azt mondom hogy jogos, de macisajtnàl.... gondolkoztam hogy valamit beszólok neki,de olajjal oltani a tüzet... nem attól leszek valaki...
2021. szept. 6. 19:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen szempontból nincs különbség a stop és macisajt között, nem "erősebb" a stop tábla. Stop táblánál sem jogos.


Messziről láthatta, hogy ott vagy, nem kellett hirtelen fékeznie vagy kitérnie, tehát az elsőbbsége nem sérült. Az, hogy ő szándékosan nem lassított, hogy veszélyeztethessen, az már a saját hülyesége.

2021. szept. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Abban igazad van, hogy felesleges leállni vitatkozni egy ilyen agresszív barommal. Úgysem tudod meggyőzni.

Intesz egy bocsit, hogy megnyugodjon a kis törékeny lelke és mész tovább.

2021. szept. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Túlreagálta a dolgot, van ilyen. Ilyenkor kérj elnézést, aztán engedd el, de amíg előtted van, tartsd a követési távolságot, nehogy meglepjen.
2021. szept. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6# azèrt az a rèsz bennem isbennem volt, hogy lesatuz, az a rèsz hogy direkt lassan menne előttem megint nem izgat, mindig +15 percet ràszàmolok az útra hogy ne siessek, illerve belvàrosba +30.... így az ilyen dolgok nem izgatnak fel, ès tiszta marad a fejem...

Elnèzèst nem fogok kèrni ha szerintem nincs igaza, hameg jól indulattal (tudom 4 ès 2 vàlasz) igazat adnànk neki, a zàrovonal àtlèpès miatt csak azèrt hogy ugasson velem, azèrt se kèrek elnèzèst... ez az èn vèlemènyem, lehet nem a legjobb megoldàs, de sztem ezzel se igazat nem adok neki, meg se sèrtem...

2021. szept. 6. 22:27
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést azért érdemes kérni, hogy elhárítsd a bosszú veszélyèt, nem azért, mert igazat adsz az izgága baromnak.
2021. szept. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!