Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kanyarodósávban, lámpa alatt...

Kanyarodósávban, lámpa alatt állva kell továbbra is indexelni?

Figyelt kérdés

Én le szoktam kapcsolni az indexet olyankor, hiszen abban a sávban már adott a menetirányom, így nem látom értelmét tovább jelezni. De másoknál is látom ezt, vagy olyant, hogy lekapcsolja, de mikor zöldre vált a lámpa és elindul, akkor meg visszakapcsolja.

Mi a helyes szerintetek?


2021. szept. 26. 18:39
1 2 3
 21/23 MGéza ***** válasza:
100%

"Látom akkor nem csak én gondolkodom így. Amúgy a helyzet hasonló mikor egy kereszteződésben, nem egyenesen hanem valamelyik irányban elkanyarodik a főútvonal, ott sem kell indexelni ha a főútvonalon maradok."

Ezt ne keverd ide ha lehet. Bár a kanyarodó főútvonalon balra vagy jobbra kanyarodni vezetéstechnikai szempontból kanyarodás, viszont mivel egyértelműen ki van táblázva hogy az a főútvonal és nem hagyod el a vonalvezetését azért nem kell.

Persze lámpás kereszteződésnél rögtön változik a helyzet, mivel a jelzőlámpa felülírja a főút-mellékút szabályt.

2021. szept. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Várakozás közben lekapcsolom, ha már vannak mögöttem is.

De ha vált a lámpa újra indexelek.

Azt kell tudomásul venni, hogy nem a rendőrnek, meg magadnak indexelsz, hanem a többi közlekedőnek. Azoknak is, akiket nem veszel észre (pl. motoros).

2021. szept. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
88%

Én is úgy vagyok, hogy kanyarodó sávba való betéréskor indexelek, aztán ha piros a lámpa lekapcsolom és ha zöldre vált akkor újra indexelek.

Baromira idegesítő tud lenni a folyamatos kattogás, főleg olyan lámpáknál ahol 3 perces a piros, a zöld meg 10 másodperces, előtted meg kilóméteres sor. Biztos nem fogom 10 percen át folyamatosan kattogtatni.

2021. szept. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!